search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
השקת הגליון השני של קבוצת קרע
דיקלה יובל (הגדל)

רקע על קְרע

קבוצת "קרע" הינה קבוצת אמנים ירושלמים צעירים שקמה בפברואר האחרון. הקבוצה מורכבת מתשעה ציירים ומשוררים, המתגלים לפעמים גם כצלמים וסופרים: איתי פנחס עקירב (משורר, סטודנט ביה"ס לטלוויזיה וקולנוע ע"ש סם שפיגל), מידד אליהו (צייר, בעל גלריה שיתופית בירושלים, בוגר הסדנא לציור ורישום של ישראל הירשברג), דוד קריקסונוב (משורר, סטודנט לשפות באוניברסיטה העברית ובבית הספר מוסררה למוזיקה מן המזרח), בועז לוונטל (צייר, סטודנט בבצלאל), אלון קדם (צייר, סטודנט בבצלאל), דיקלה יובל (ציירת, בוגרת הסדנא לציור ורישום של ישראל הירשברג), איילה פנייבסקי (משוררת, סטודנטית לתקשורת ומדעי הרוח באוניברסיטה העברית), נאדין אסרא (ציירת, בוגרת בית הספר MICA לאמנות בבולטימור) ואורי עגנון (משורר, מוסיקאי).

 

על פעילות הקבוצה וחבריה מספרת לנו איילת פנייבסקי: אלון קדםביחד, אנחנו מבקשים לבחון השפעות של יצירה על יצירה ומדיום כזה על אחר, מה קורה שהרישום הזה מונח ליד השיר ההוא, מה קורה למילה כשציור צובע אותה בצבעים שלו, ולהיפך. גיליון ראשון של הקבוצה, ובו מספר עבודות של כל אמן, יצא לאור לפני כשלושה חודשים (עותקים נבחרים בחנויות נבחרות). מאז, פרסמנו שלושה גיליונות "קרעקיר" – גיליונות קצרצרים ובהם יצירה אחת של כל אמן, אותם אנחנו תולים, מחלקים ומפזרים חינם ברחבי העיר לרווחת הכלל.

 

מידד אליהופרסום הגיליונות, מהנה ככל שיהיה, רחוק מלהיות החלק המשמעותי בתהליך היצירה. אחת לשבוע, ולעיתים קרובות בתדירות גבוהה מזו, אנחנו מתכנסים בבתים פרטיים ברחבי העיר למפגש ארוך של עבודה משותפת. במהלך המפגש, כל אחד מאיתנו מציג יצירות שיצר לאחרונה, או שחשב עליהן מחדש לאחרונה, או שנמצאות בתהליך עבודה, שואל שאלות ושומע תגובות. לכאורה, בשביל משוב אמנותי אין צורך בקבוצה אינטנסיבית כזו. רובנו לומדים במסגרות שמאפשרות להם לשמוע ביקורות אמנותיות של אחרים ממילא (אם בבצלאל, אצל ישראל הירשברג או במוסררה). ובכל זאת, החוויה שלנו בקבוצה שונה משמעותית מהזירה האמנותית שמחוץ לה.

 

קשה להפריז בחשיבותו של משוב משמעותי אמיתי: כזה שנשמע מפיו של אמן בלתי משוחד, שיש לך אמון ביצירה ובבחירות האמנותיות שלו. במקרה של "קרע", למשוב המשמעותי הכן והמעמיק הזה, מתווסף יתרון נוסף. ההיכרות הקרובה והמתמשכת שלנו זה עם עבודתו של האחר מאפשרת חדירה לרבדים שנותרים לרוב כמוסים. אנחנו נחשפים זו להתפתחות של זה, נחשפים ללבטים, להשתנות, למאמצים איש של רעהו. קל לנו לזהות ויתורים, או העזות. לפעמים, מה שאנחנו יודעים לומר זה לזה על השירים או הציורים שלנו, מי שלא ישב איתנו בחדר סגור כל אותן שעות מדי שבוע, לא ידע לומר.

 

נאדין אסראבחודשים הקרובים אנחנו מתכננים לצאת מהחדרים הסגורים כדי לקרוא שירה ולהציג אמנות חינם במרחבים ציבוריים חדשים, ובעיקר בפריפריה העירונית שלנו, שנהנית רק לעיתים רחוקות מהעושר התרבותי שמציע מרכז העיר. עד אז, ביום חמישי הקרוב (4/6) ב-20:00 נשיק את הגיליון השני של קבוצת "קרע" בבר של המעבדה. במסגרת הערב נציג תערוכת רישומים ונקריא שירה, עם הפוגה מוסיקלית בדמות ג'אז-פאנק ג'אם. נשמח להציג בפניכם את האמנות שלנו, לענות על שאלות ולהיענות להצעות: krartists@gmail.com .

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק