search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכת סוף שנת 2008 ,בבצלאל . בתאריכים 10.7.08-25.7.08
איילת אדרי (הגדל)

התערוכה השנתית של בצלאל, הנחשבת לאחת מתערוכות הסטודנטים המעניינות בישראל, תציג ברחבי הקמפוס עבודות ציור, פיסול, צילום, תכשיטים ואביזרי לבוש ואופנה, עיצוב, מיצגים, מיצבים, סרטי וידיאו ואנימציה, כלי קרמיקה וזכוכית ועוד.

 

רונית לוין דלגאדובתערוכה זו יוצגו עבודות הגמר של בוגרי המחלקות : אמנות, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, צילום,

צורפות ואופנה, וידאו וניו מדיה, עיצוב קרמי וזכוכית, אנימציה, וארכיטקטורה.בשנת 2008 למדו בבצלאל

כ 1900 סטודנטים לתואר ראשון ושני ומסיימים כ 370 בוגרי המחלקות.

 

תערוכת סוף השנה, בה יוצגו אלפי מוצגים של בוגרי שנת הלימודים תשס"ח, מורכבת מקשת רחבה של פרויקטים אישיים העוסקים במגוון תחומים רחב החל מנושאים אישיים, דרך נושאים הנוגעים במציאות הישראלית, בשאלות החיים ועד רעיונות חדשניים ויצירתיים בתחום פיתוח המוצרים לצד עיסוק בשורשים ובמסורת. ביקור בתערוכה, שהכניסה אליה תהא חופשית, תאפשר לקהל הרחב להיחשף לחוויה הבלתי אמצעית שבמפגש עם העבודות המרתקות של הסטודנטים בתחום האמנות והעיצוב ותאפשר הצצה לעולמו של הדור הבא בתחומים אלו.

 

ביום הפתיחה 10.7.08 בשעה 20:30 תתקיים תצוגת האופנה של המחלקה לצורפות ואופנה, ובה יוצגו הפרויקטים הייחודיים מן השנה האחרונה.

 

המחלקה לאמנות

במחלקה לאמנות 46 בוגרים השנה, שציירו, פיסלו ויצרו מיצבים ועבודות וידאו מורכבות

המחלקה לארכיטקטורה תציג את פרויקטי הגמר שלה בבניין בצלאל ההיסטורי במרכז ירושלים, רחוב בצלאל פינת שמואל הנגיד.  הפתיחה תהיה ביום שישי, 11 ביולי ותימשך עד ה25 ביולי 2008.

היחידה לאנימציה

31 בוגרי היחידה הכינו מגוון מרתק של סרטי אנימציה: קלאסית, תלת מימד, וסטופ מושן, שיוקרנו במהלך התערוכה. 

המחלקה לעיצוב תעשייתי

מגוון עבודות רחב מאוד של 32 בוגרי המחלקה, החל מעיצוב עבודות קונספטואליות המביא להתעסקות עם חפצים ברמה הרעיונית והמשך בפרויקטים פרודוקטיביים כמו עיצוב  כלים לאכילת שוקולד ותאורת לדים סולארית "ירוקה" לרחוב.

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית

32 בוגרי המסלולים השונים במחלקה, עיצוב, פיסול, קדרות וזכוכית יצרו פרויקטים אישיים המרכיבים עולם שלם שכולו שילוב ועבודה מרובה עם חומר באופנים שונים.

המחלקה לצילום

בתערוכה 31 מבטים על המדיום. 31 עבודות שונות של הבוגרים, הבוחנות את זהות האמן ויחסו למקום בו הוא חי ויוצר. תערוכת הבוגרים נעה מצילום דוקומנטרי ועד לשאלות מדיומליות, הבודקות את האמצעים בהם משתמש האמן תוך פיתוח מודעות טכנית ותפיסתית, דרך עבודות פוליטיות וחברתיות, תוך הפנמת היחסים בין אובייקט לבין ייצוג.

היחידה לווידאו וניו מדיה

13 בוגרי היחידה הכינו סרטים מרגשים ודרמטיים, אחד הסרטים הבולטים ומתעד את הסיפורים האנושיים של כביש 443.  סרט מרגש אחר הוא של בוגרת המתעד חייו של תינוק נטוש בבית החולים. 

המחלקה לתקשורת חזותית

במחלקה 84 בוגרים במסלולי הפרסום, האיור, האינטראקטיב, הברודקאסט והגרפי –טיפוגרפי.

המחלקה לארכיטקטורה

73 בוגרי המחלקה יצרו עיצובים ארכיטקטוניים יוצאי דופן.  שני בוגרים מציגים עבודה של נמל תעופה אשר מגלם פרדוקס מהותי ומציעים פרוק והרכבה מחדש של מרכיבי נמל התעופה.

המחלקה לצורפות ואופנה

המחלקה כוללת בתוכה שלוש התמחויות : 'תכשיטים ואביזרים', 'לבוש' ו-'חפצים'. תערוכת הבוגרים של מחזור 2008 כוללת מערכות לבוש, תכשיטים, משקפיים, נעליים, כלי אוכל, יודאיקה ואובייקטים אחרים.

בצלאל בקהילה

גם השנה תוצג תערוכה פרי יצירתם של העתודה הצעירה של בצלאל במסגרת התכנית פרח"י בצלאל, פרויקט מיוחד תלת שנתי במסגרתו מגיעים באופן קבוע במהלך השנה

כ 110 בני נוער תלמידי כיתות י' – י"ב מירושלים והפריפריה ומתנסים בלימודי אמנות ועיצוב באקדמיה במחלקות השונות, כשסטודנטים מבצלאל משמשים החונכים שלהם.

 

תערוכת סוף שנה  10.7 – 25.7 בקמפוס בצלאל הר הצופים בירושלים

פתיחה: יום ה', 10.07.08, בשעות 17:00 – 23:00

תצוגת אופנה בערב הפתיחה בשעה 20:30

הכניסה בערב הפתיחה עם הזמנות בלבד

שעות פתיחה: ימים א' – ה' 10:00 – 21:00, יום ו' 10:00 – 15:00

הכניסה חופשית לקהל הרחב

התערוכה של המחלקה לארכיטקטורה תיפתח ביום שישי, 11.7.08 בשעה 11:00. המחלקה לארכיטקטורה מציגה בבניין ההיסטורי, רח' בצלאל 1, ירושלים

התערוכה בחסות קרן מנדל, ארה"ב

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק