search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
ביאנלה לאדריכלות הנוף העירוני

הביאנלה לאדריכלות הנוף העירוני בבת ים

עיריית בת ים תקיים ,בין התאריכים 13-27 באפריל ,את הביאנלה הראשונה לאדריכלות הנוף העירוני שנושאה יהיה אירוח. במסגרת זו ימוקמו ברחבי העיר 25 אתרים פתוחים, "חדרי חוץ" זמניים וקבועים שתוכננו על ידי אדריכלים ואמנים.כל אחד מן האתרים מהווה הצעה לשימוש במרחב העירוני הפתוח – ועיצובו.

כך תהפוך למעשה העיר בת-ים למרחב חקירה ודיון בשאלות הנוגעות למרחב העירוני ולאיכות החיים בעיר העכשווית. בנוסף, במהלך הביאנלה, יתארחו בעיר אנשי מקצוע מן הארץ ומן העולם שייקחו חלק בכנסים מקצועיים שיעסקו בסוגיות הנוגעות לאיכות חיים בעיר.

הקהל הרחב מוזמן לקחת חלק באירועים ובסדנאות, להתארח באתרים ולהשתתף בדיוני הכנס. כל האירועים מוצעים בחינם ועומדים בסימן חגיגת אביב בנוף העירוני של בת-ים. לנוחיות האורחים הרבים הצפויים להגיע לעיר תוקם מערכת פרוזדורים עירונית הכוללת מסלולי הליכה, שבילי אופניים ומסלול נסיעה של אוטובוס חשמלי מיוחד.

אירועים רבים יתקיימו במהלך ימי הפעילות. פירוט מלא של האירועים המתוכננים הכולל לוחות זמנים – באתר http://www.biennale-batyam.org/default.asp

.

 

על הרעיון שבבסיס הביאנלה לאדריכלות הנוף העירוני בבת-ים:

פעולה עירונית – שינוי עירוני כמעשה הוליסטי

המונח "פעולה עירונית" מבטא את הטענה כי השינוי בהוויה העירונית הוא תוצר של פעולה משותפת בין קהילות העיר ומוסדותיה לבין גורמים חיצוניים המשפיעים עליה.

אחת מתופעות הלוואי של מציאות החיים המודרניים היא ערים בנויות וצפופות בהן גרה רובה של אוכלוסיית העולם. במאה זו אנו נקראים אף להוסיף ולצופף את עירנו למען שמירה על הטבע ועל איכות הסביבה. אך מה באשר לאיכות החיים של האדם העירוני? מה תוכל העיר להציע לו? האם יש באפשרות העיר להציע שילוב של חיים אורבאניים תוססים ותחושה של טבע בעיר?

 

הביאנלה תבקש להתמודד עם שאלות אלה ואחרות הנוגעות לחיים עירוניים במאה הנוכחית. מטרתה לעורר שיח ציבורי רחב בשאלת הפעולות העירוניות המשפיעות על איכות החיים בעיר. הביאנלה תעסוק בחוויה העירונית ובפעולות אשר בכוחן להפוך את העיר למרחב מחייה איכותי, אופטימי, חי ותוסס. בביאנלה תוצגנה גישות אורבניות חדשות, המבוססות על תרבות עירונית בת קיימא ועל שיתוף פעולה בין מתכננים, אמנים, תושבים ואנשי העירייה.

האתגר –איכות חיים במרחב העירוני.

 

על הנושא הנבחר: אירוח

נושאה של הביאנלה הוא "אירוח". הביאנלה תעסוק בפעולת האירוח השייכת לחיי היום ומתרחשת בדרך כלל בחלל הפרטי של הבית. במסגרת התערוכה 2008 אירוח המרחב הציבורי יחליף את הסלון הביתי. במבחר אתרים פנויים, הפרושים על פני העיר, יוקמו סדרה של "חדרים בחוץ" אשר ישמשו מקום מפגש ויצירה למארחים ולאורחים. התכנון התבסס על פעילות אקולוגית, על אפשרות של עירוב בין הטבעי והמלאכותי, ועל שימוש בצמחיה מקומית ובחומרים ממוחזרים.

 

קטלוג הביאנלה

במקביל יפורסם קטלוג שישמש כרקע תיאורטי לעשייה המרובה שתעשה ברחבי העיר במהלך ימי הביאנלה ואחריה.

 

אוצרות הביאנלה

סיגל ברניר, תיאורטיקנית העוסקת במחקר התרבות ואדריכלות הנוף, בצלאל

תמר דראל פוספלד, אדריכלית נוף בכירה, יו"ר האיגוד הישראלי של אדריכלי הנוף

פרופ' יעל מוריה-קליין – פרופ' לאדריכלות נוף, הטכניון חיפה.

 

דבר ראש העיר, מר שלומי לחיאני

"אני גאה לפתוח את הביאנלה הראשונה לאדריכלות הנוף העירוני בבת-ים. כולי תקווה כי במעמד זה נכונן כאן בבת-ים מסורת רבת-שנים של עיסוק בשאלות הנוגעות לאיכות החיים העירונית, נציע פתרונות יצירתיים ומעוררי השראה לבעיות קיומיות עבור תושבי הערים באשר הם, ואף ניישם חלק מן העקרונות כאן בבת-ים.

בת-ים הצליחה לשמש מודל לערים אחרות בתחומי החינוך, התשתית העירונית, חזות העיר והפעילות הקהילתית. הביאנלה היא המשך טבעי לפעילויות אלה.כראש עיר אני רואה חשיבות עליונה בחתירה הכללית למען שיפור איכות החיים בערים ובפרט בעירנו.

אני מאחל לכולנו חג שמח, כשר וירוק."

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק