search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
במכירה הקרובה , של אמנות בינלאומית ואומנות ישראלית , של מצארט , צפוי פדיון של כ-8 מליון דולר
קמיל פיסארו - נוף ארניי עם סוס לבן (הגדל)

אברהם מינצ'ין  mintchine pierrot, huile sur toile לקראת מכירת האמנות הפומבית הקרובה של "מצארט" הגיעו בימים אלה למכירה בישראל יצירות של קמיל פיסארו, מארק שאגאל , פייר-אוגוסטה רנאואר ואברהם מינצ'ין; יצירות אלה ועוד 247 יצירות יועמדו למכירה פומבית עולמית במלון המלך דוד ב- 30 ליוני מטעם גלרית "מצארט".

במכירה ש- 42% ממנה תהיה של אמנות בינלאומית תועלה יצירתו של קאמיל פיסארו - "נוף ארניי עם סוס לבן" (The Meadow with the grey horse, Eragny ) משנת  1893. מבית המכירות נמסר כי יצירות דומות של פיסארו נמכרות בעולם בלמעלה מ- 3 מליון דולר וכי מטעמי אבטחה הערכה מדויקת תימסר לקונים פוטנציאלים בלבד ( במכירה של בית מכירות זה – מצארט נמכרה ב-11/2008 היצירה "איכרה בנוף כפרי" משנת 1877 של הצייר היהודי צרפתי קמיל פיסארו (Camille Pissarro)  בסך 696,000 דולרים לקונה מארה"ב);  יצירתו של רנאואר ובה דיוקן בנו קלוד (קוקו) משנת 1906 המוערכת על ידי בית המכירות בכ- 250,000 דולרים; יצירתו של שאגאל -  "זר פרחים עם תרנגול במעוף" משנת 1962 המוערכת בכ- 180,000 דולרים;  יצירתו של מינצ'ין -  "פיירו" (Pierrot) משנות ה- 30 של המאה העשרים המוערכת  בכ- 280,000  דולרים.

במכירה יוצגו  יצירות רבות של בני משפחת פיסארו ובראשן התמונה של ראש המשפחה – קמיל פיסארו. רבים מבניו, נכדיו וניניו שלחו ידם באמנות חלק מהם עוסקים בציור גם כיום . כל יצירות פיסארו הגיעו מאוספים פרטיים בארה"ב, אירופה וישראל.

בין האמנים הנוספים שיצירותיהם יועמדו למכירה יהיו מואיז קיסילינג, ויקטור וסארלי, ראובן רובין, מרדכי ארדון, ברנרד בופה, מוריס דה-וולמנק, מרדכי ארדון, נחום גוטמן,  לודוויג בלום, דוד אלפארו סיקיארוס ונוספים.

מבית המכירות נמסר כי למרות המשבר הכלכלי העולמי, פרח שוק האמנות בשנתיים האחרונות ומשיג במקרים מסויימים שיאים בלתי נצפים, ללא השוואה לעליה בשוק הנדל"ן. כך למשל ההשקעה בפסלון הברונזה "האיש ההולך" של האמן אלברטו ג'קומטי הניבה תשואה של 1738% במשך 22 שנה ( 1988-2010). מדובר בפסל שנמכר בלונדון לפני מספר חודשים ב- 104 מיליוני דולרים, אחרי מכירה פומבית שארכה 8 דקות בלבד. מדובר לא רק בהערכה לאמן, אלא באמון מוחלט בשוק האמנות והתשואות ממנו.

 

לדברי לוסיאן קריאף, המייסד והבעלים "גלריית "מצארט" הינה היחידה המקיימת בישראל מכירה פומבית עולמית". "קיים ביקוש עז של ישראלים להשקעת מזומנים שלא בבנקים ובשוק הנדל"ן. יצירות משיגות מחירים בלתי נתפסים בניו-יורק ובלונדון, וזוהי הוכחה שמדובר באפיק מבטיח ומשתלם. אין צורך לנסוע ולהרחיק עד ארה"ב או אירופה, כי יצירות  מגיעות ונמכרות כאן".

תצוגה מוקדמת של יצירות המכירה הקרובה תיערך במלון הילטון תל-אביב, החל ביום ה' 17 ליוני ועד ליום א' 20 ביוני ובירושלים מיום 23 ליוני ועד 30 ביוני בגלריה "מצארט" הסמוכה למלון המלך דוד.

המכירה הקרובה ב- 30 ליוני תעמוד על היקף של כ- 252 יצירות והפדיון הצפוי ממכירתן נאמד בכ- 8,5 מליוני דולרים. 96 מהיצירות הגיעו מחו"ל ועוד 156 הגיעו מתוך ישראל.

במכירות האחרונות של "מצארט" בירושלים השיגה יצירה של האמן חיים סוטין פדיון בסך 1 מליון דולר ויצירה של קמיל פיסארו כ- 800,000 דולרים.סכומים אלה כוללים את עמלת בית המכירות .

מבית המכירות נמסר כי במכירת החורף האחרונה (דצמבר 2009) של  "מצארט" נמכרו  116 יצירות ומכירה זו הניבה כ-  5,2  מיליוני דולרים כולל עמלת בית המכירות . סך הפדיון השנתי של בית המכירות היה בשנת 2009  כ- 12 מיליון דולר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

עוד על עסקי אמנות , מכירות פומביות ושוק האמנות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק