search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
חיים סוטין , שאגאל , וכ-190 יצירות אומנות , במכירת מצארט בירושלים , צפי לפדיון של כ-6 מליון $
Lesser Ury 1861-1931  לסר אורי (הגדל)

בנוסף ליצירותיהם של חיים סוטין ושאגאל ,יוצעו כ- 190 יצירות אמנות במכירתו הקרובה של בית המכירות מצארט (MatsArt) שתתקיים ב-1.12.09 במלון המלך דוד בירושלים . בין האמנים שיצירותיהם יוצעו למכירה : אלכסנדר אלטמן, ניקולאי בוגדנוב-בלסקי, מוריס דה-וולמנק, מואיז קיסלינג ובמקביל יצירות של יוצרים ישראלים בולטים כמו ראובן רובין, נחום גוטמן, יוחנן סימון, מנחם שמי, משה קסטל, לאה ניקל ,מיכאל גרוס ועוד.

היצירה היקרה במכירה הינה ציורו של הצייר חיים סוטין (Soutine) "פרחים באגרטל על כסא" משנת 1918 החתומה בידי האמן.   מבית המכירות נמסר כי לקראת הגעת התמונה לירושלים, הפכו לאחרונה  את הגלריה לחסינה בפני חבלה או גניבה; קירות הבטון הוחלפו בפלדה ושער משוריין המונעים כניסה בלתי רצויה. חיים סוטין  Chaim Soutine 1894-1943 באבטחה החדשה של הגלריה הושקעו כחצי מליון שקלים חדשים.  עוד מוסרים מבית המכירות כי יצירתו של מארק שאגאל שתועלה במכירה, הגיעה מהעזבון המשפחתי והערכתה המוקדמת היא כ- 500,000 דולר. היצירה החתומה  "הזוג מעל שמי ויטבסק" היא משנת 1969 וגודלה  41x27 סמ' שמן על בד. היצירה קיבלה אשרור בידי ועדת נאמני שאגאל שמושבה בפריז.
יצירה
נוספת נדירה שתועלה היא של הצייר הרוסי  ניקולאי בוגדנוב-בלסקי (Bogdanov-Belski) והערכתה המוקדמת כ- 200,000 דולר. הציור "ילד הרוכן על ספסל בית-ספר" נחשב לייחודי בשל הבעת הילד ושיקוף החיים של תקופתו. אמן זה ידוע בציורי הילדים שלו המשיגים מחירים גבוהים במיוחד. מדובר ביצירה בגודל 58x44 סמ' שמן על בד. נדיר לראות כיום ילד עם טלאים בתמונה, אלא כציור מחאה.

בין יצירות האמנות הישראלית מציינים במצארט כי במכירה יוצעו 6 מיצירותיו של יוחנן סימון בינהן הציור "מנוחה בקיבוץ" שהערכתו המוקדמת כ- 25,000 דולר. תמונה העשויה לתפוס תשומת לב היא ציורו של מנחם שמי 'רוכבי החמורים בצפת" משנת 1951. התמונה מוערכת בכ- 20,000 דולר. תמונה שניה של האמן "פנים בית הכנסת הספרדי" בצפת שהיתה בעבר באוסף "הפניקס הישראלי" תוצג אף היא למכירה במחיר התחלתי של 18,000 דולר.

שתי יצירות של משה קסטל יועלו אף הן באירוע. ייחודיותן
אומרים במצארט הינה בשנות הפקתן: האחת משנת 1930 והשניה משנות ה- 40 של המאה ה-20. האחת מתארת  את העיר ירושלים והשניה מתארת את בית הכנסת האר"י בצפת בסגנון אקספרסיבי חזק. היצירה יונקת מהשפעתו של חיים סוטין אותו הכיר קסטל בפריז. התמונה האחרונה הוצגה במשך שנים במשכן נשיאי ישראל בירושלים ובאחרונה הוחזרה לאלמנתו של האמן, שהעבירה אותה למכירה הקרובה.

צייר נוסף שעבודתו תועלה למכירה:
הצרפתי המפורסם מוריס דה וולמנק. מבין ציוריו בולט - "נוף עיירה בשלג" משנות ה-30;  תמונה חריגה בגודלה לאמן המשתרעת מעל ל- 1,60 מ' באורכה, המוערכת בכ- 120,000 דולר.

במכירה הקרובה יוצעו למכירה  190 יצירות והפדיון הצפוי ממכירתן נאמד בכ- 6 מליוני דולרים. 85 מהיצירות הגיעו מחו"ל ועוד 105 הגיעו מישראל.
במכירה
קיץ האחרונה של בית "מצארט" ביולי 2009 נמכרו  136 יצירות ומחזור הפדיון הסתכם בכ- 4.5 מיליון דולר.

בית המכירות יקיים תצוגה המוקדמת של כל יצירות המכירה הקרובה בגלריה "הוראס ריכטר" ביפו, החל ביום  ג' 16 לנובמבר 2009 ועד ליום א' 22 נובמבר 2009 ומה- 23 לנובמבר ועד ליום המכירה ב- 1 דצמבר 2009  בגלריה לוסיאן קריאף בירושלים.

על חיים סוטין: חיים סוטין יליד בלארוס 1893 הגיע בצעירותו (1913) לפריז והצטרף לקבוצת אמנים שנטשו את מולדתם בשלהי מלחמת העולם הראשונה ועברו לבירת האמנות של הימים ההם (למשל: שאגאל, מודיליאני, פיקאסו) והיו ערש מושבת האמנים שעתידה להתפרסם  Ecole de Paris והתבלט בציוריו האקספרסיוניסטים. יש לציין שיצירה אחרת של סוטין 'איש עם צעיף אדום' נמכרה בשנת  2007 בסכום שיא של כ-   ¼ 17 מליוני דולרים בלונדון.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

עוד על עסקי אמנות , מכירות פומביות ושוק האמנות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק