search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכת יחיד ראשונה של נירית לבב בגלריה שורשים
הגדל

עשייתה האמנותית הרב תחומית, של נירית לבב צמחה מהכשרתה כמעצבת אופנה, ופנתה ליצירה בחומרים נוספים, היא מפסלת בברזל, מכיירת בחומר ומעצבת תכשיטים.

בתערוכה 'מסע בחומר' תציג לבב כ- 20 עבודות פיסוליות, מספר תבליטים המוצמדים למצע שטוח, ופסלים עשויים מתכת וחומרים נוספים אחרים.

ביצירותיה משלבת לבב ,חומרים מן המוכן (Ready made) אותם היא אוספת בשיטוטיה בשווקים, בסדנאות של בעלי מלאכה, בחנויות לחומרי בניין ו/או בקרן הרחוב.

אטבי כביסה, גרעיני חמניות וחומוס, חול, חצץ, שרשראות אופניים, ברגים, ברזלים וגרוטאות, מקבלים את עיצובם מחדש ביצירותיה.

"לבב המפעילה מעבדת מחקר פרטית, של ניסוי ותהייה, המהווה עבורה אסטרטגיה אמנותית בפני עצמה, בוחנת את אזורי גבולותיה של היצירה", כותבת טנא, במאמרה לתערוכה.

סקרנותה של לבב לא יודעת שובע, העובדה שהיא אוטודידקטית בהשכלתה, מאפשרת לה להתנסות בחומרים, ללא מורא. היא משלבת בין מרכיבים שונים, ככל העולה בדמיונה, "תוך שהיא מנהלת דיאלוג בלתי פוסק בין חומר, צורה ורעיון, בין הפנים לחוץ ובין עיצוב לאמנות", כותבת טנא.

בעבודותיה עוסקת לבב במספר נושאים מרכזיים: חיות ואנשים ובנוסף להם היא מציגה מספר עבודות מופשטות בקרמיקה וחומרים אחרים.

העיסוק בגוף הנשי מקבל ביטוי מיוחד ביצירתה.

כאמנית אישה, העוסקת בעיצוב אופנת נשים היא מורגלת לעטות על גופן של הנשים כסות ובגד.

הפעם בחרה לבב לחשוף את נשותיה ולהציגן עירומות, בעלות גוף ובשלות, על כל יופיין ונשיותן.

היא בוחרת בטקסטורות שונות, חושניות ופתייניות כדי לברוא את הנשים שלה חופשיות ומשוחררות מכל עכבות.

את גופן היא ממלאית בכפתורים זוהרים, או בבובות קטנות, דבר המרמז על נשיותן ותפקידן החברתי וכל זאת בהרבה הומור. הומור הוא מוטיב החוזר בכל עבודותיה.

פסלי המתכת שלה העשויים ברובם חומרים אותם מצאה מן המוכן, משלימים פן נוסף ביצירתה.

את ניסיונה הראשוני בעבודת מתכת היא רכשה בבית המלאכה של אביה, צבי לבב ז"ל, אשר יצר תפאורות לסרטים והצגות.

השהייה במחיצתו של האב אפשרה לה ללמוד לעבוד במתכת: לחתוך, לרתך, להבריג ולכופף.

פסלי בעלי החיים שיצרה, כלב, צב, עכביש ואחרים, עשויים שרשראות אופניים וחלקי מתכת נוספים. את פסל העורב, למשל, יצרה מגרעיני חמניות.

כאמנית אוטודידקטית, רב תחומית, העוסקת בחומרים שונים, מאפשרת לעצמה לבב לבדוק ולנסות את חומרי יצירתה, כמו את הנושאים בהם היא עוסקת. "החומר מוביל את התהליך, הוא המניע ליצירה", אומרת לבב. הרעיונות לעבודותיה באים לה בהבזק של רגע. היא יוצרת אינטואיטיבית וספונטאנית, אשר לא חוששת לבדוק, לנסות וגם לטעות.

"מקור השראתה נובע מתפיסתה הליברלית את החיים מכמיהתה להתעלם מההכרח בבחירת זהות חד מימדית וקיבעונות סטריאוטיפים אודות נשיות וגבריות", מסכמת נורית טנא את מאמרה.

התערוכה בגלריה שורשים 20.12.07-10.1.08

 

עוד על תערוכות בסוף 2007 ותחילת 2008 ב- תערוכות ו-עוד תערוכות

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק