search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכות אומנות נפתחות בסוף אוקטובר
תערוכות אומנות נפתחות בגלריות ,במסגרת היום הפתוח במוזיאונים ובגלריות תל אביב –בגלריות, נגה, אנגל ,זומר, שלוש ,אלון שגב,דביר ,רוזנפלד ,שטרן ,טובה אוסמן , גבעון וג'ינה.

גלריה זומר.

גלריה זומר תציג בין 25.10.07 ועד 14.12 את התערוכה הקבוצתית xxs . Xxs מנסה לבחון את הכוח שבפורמט הקטן.

העבודות ברובן נוצרו במיוחד עבור התערוכה, במדיומים שונים: פיסול ציור רישום צילום ווידאו.  ומציגות פרשנויות מגוונות לגודל הפורמט, ואספקטים חדשים אצל אמנים שלרוב עובדים בפורמט שונה.

עבודה קטנה חובה בתוכה יותר ממה שנראה לעין, בכוחה לשלוח את הצופה אל מרחבים גדולים של פרשנויות והקשרים נוספים. מה קודם למה הנושא או הפורמט, ומה השפעתם ההדדית זה על זה? איזה מערך של תכנים ותחושות מתעורר מתוך פורמט קטן?  מה היחס בין הצופה ובין עבודה קטנה שמעצם הוויתה מחייבת התייחסות אינטימית וקרובה? איזו משמעות מקבל הגודל בחלל?

Xxs הושפעה משתי תערוכות מרכזיות שמוצגות בימים אלו במוזיאון HVCCA ועוסקות בחשיבותו של הפורמט באמנות העכשווית.  הרעיון לתערוכה נולד מתוך התחושה שבשנים האחרונות יש דגש הולך וגובר על עבודות גדולות מימדים. את קירות המוזיאונים והגלריות בעולם תופסות עבודות מונומנטליות, הדורשת מן הצופה התבוננות מרוחקת.

בתערוכה מוצגות עבודות  של כמה מן האמנים הצעירים והפעילים העובדים כיום בסצנת האמנות העכשווית : לילה אלי, יואב אפרתי, אבנר בן גל , גיא גולדשטיין, אקסל גיס, ורן דוסון, חיים דעואל לוסקי, אנדראס הופר, תומס הלביג,  קרל הנדל, אליעזר זוננשיין, יצחק ליבנה, מוניקה סוסנובסקה טרייסי סנלינג, זביגנייו רוגלסקי, אוגו רונדינונה, טל R, 

 

גלריה נגה

גלריה נגה מציגה בתערוכה היסטוריות  מונפשות מבחר עבודות של אמנים עכשוויים, הנעזרים בשיטות ובטכניקות שונות של אנימציה – אנימציה קלאסית, דיגיטאלית וממוחשבת, כמֵמַד נוסף ליצירתם ברישום, בציור ובמיצב.

עבודותיהם של אמנים אלה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות בשנים האחרונות.

רשימת האמנים המשתתפים בתערוכה, כולם אמנים בינלאומיים בולטים, היא:

האמנית האפרו-אמריקנית קארה ווקר ((Kara Walker, ילידת ארצות הברית, 1969,  שהזיה סיקאנדר (Shahzia Sikander), ילידת לאהור, פקיסטן, 1969, עובדת ומתגוררת למעלה מעשרים שנה בניו יורק, צ'יו אנשיונג ( ,(Qiu Anxiongיליד מחוז סצ'ואן בסין, 1972; למד שנים אחדות בקאסל, גרמניה, מתגורר ועובד בשנחאי,

כריסטינה לוקאס (Cristina Lucas  ,(נולדה בספרד, 1973, מחלקת את זמנה בין מדריד לאמסטרדם,  קוטה אזווה ( ,(Kota Ezawaיפני-גרמני, יליד 1969, מתגורר ועובד בסן פרנסיסקו מאז 1994, ג'ני פרלין ((Jenny Perlin, ילידת ארצות הברית, 1970,  ורוברט בריר ((Robert Breer, יליד ארצות הברית, 1926, מאבות הקולנוע הניסיוני.

התערוכה תוצג מה25 לאוקטובר, 2007. עד ה-24 לנובמבר. אוצרת: עדנה מושנזון

 

גלריה אנגל בתל אביב

 

גלריה אנגל תציג החל מה-25.10 את תערוכתו החדשה של האמן הרב תחומי יואב בן דוד, המוקדשת כולה לנושא הרועה, כמוביל חברתי ותרבותי שבעקבותיו הולך עם.

מוטיב הרועה בהיסטוריה של עם ישראל, מראשית קיומו, חוזר על עצמו בכמה אופנים ממשה רבנו ה"רועה" שהנהיג את עמו בדרכו לארץ המובטחת, ועד ימנו דרך ה"רועה" בדמותו של דוד בן גוריון שהיה מנהיג אמת שראה את טובת עמו אל מול עיניו. מקומו של הכסא הריק  בתערוכה לא ניפקד , והוא מבטא את הזעקה האילמת למנהיג ערכי אמיתי.

בדרכו המינימליסטית חוצת הגבולות מיטיב יואב בן דב לטפל בדמות הרועה ובכליו הצנועים: מקל הנדודים, גורמי השמיים והלבנה. הנפחים המשתנים בעבודותיו, והבאלנס של הדמויות במצבים בלתי אפשריים מקשות על המתבונן לנחש לאן פונה דרכו של הרועה, כיוון התנועה תמיד אניגמטי.התערוכה תינעל ב-20.12 .

 

גלריה שלוש

גלריה שלוש מציגה את תערוכתה תערוכתה של האמנית הגרמנייה, החיה ויוצרת בלונדון, מלני מנשוט, אשר מגיעה לישראל לכבוד תערוכת היחיד הראשונה שלה בגלריה שלוש. התערוכה תיפתח ב – 23 באוקטובר בשעה 20.00 .

מלני מנשוט Melanie Menchot) ) היא אחת מהאמניות העכשוויות המובילות באירופה וזוכה להצלחה בינלאומית רבה. היא הציגה בין היתר בגלריות Whitechapel, וה- Photographer's Gallery בלונדון, ב- Goff + Rosenthal בניו-יורק, בביאנלה לאמנות במוסקבה וכן בביאנלה לאמנות בוונציה השנה.

התערוכה בגלריה שלוש, , הנקראת Shave, תכיל עבודת וידאו מרכזית (Shave, 75 דק') וסדרה של 9  תצלומים. עבודת הוידאו אשר תוצג בתערוכה היא עבודתה החדשה ביותר של מנשוט, והוצגה לאחרונה בביאנאלה לאמנות בוונציה ובגלריה m ב- Bochum בגרמניה, ומועמדת לפרס בפסטיבל הסרטים של קאסל השנה.

בתערוכה זו ממשיכה מנשוט את עיסוקה באינטימיות, בדימוי הגוף ובשאלות מגדריות.התערוכה תוצג עד 8.12 .

גלריה דביר

בגלריה דביר תוצג תערוכה קבוצתית חדשה של האמנים :

 מירוסלב בלקה, רפל יקובוביץ', מז'נה נובק  Mirosław Bałka, Rafał Jakubowicz, Marzena Nowak

התערוכה באצירת עדי אנגלמן והיא תוצג מה-13.10 ועד 17.11.

גלריה רוזנפלד 

גלריה רוזנפלד תציג החל מה-20.10 את עבודת הוידאו של בן הגרי .העבודה תוקרן כל ערב על חלון הגלריה, מהשקיעה ועד הזריחה.שם התערוכה קוקו והיא כוללת , הקרנת וידאו ופסל נעשתה במיוחד למידותיו של חלון הגלריה, על שתי קומותיהקומת הכניסה והקומה העליונה (גובה כ-5 מטר).
העבודה תתחיל עם השקיעה (בשעה 17.00) ותמשך עד הזריחה (בשעה 5.00 בבוקר), קול הקוקיה ישמע מדי חצי שעה ומדי שעה.

ההקרנה תימשך עד ה-1.11

 

אלון שגב

ביום חמישי, 1.11.07 בשעה 12:00 תפתח בגלריה אלון שגב תערוכה קבוצתית בה משתתפים האמנים:  אריאל אסאו, אלדר פרבר, ורן טננבאום.

בתערוכה יוצגו עבודות ציור ריאליסטי חדשות מהשנתיים האחרונות.

התערוכה תינעל ביום שישי, 7.12.07 בשעה 13:00

 

גלריה שטרן

ביום ה' - 25.10.07 תיפתח בגלריה שטרן התערוכה "פנים חדשות" במסגרתה יוצגו עבודות של  אמנים חדשים בגלריה.

 

התערוכה הראשונה בעונת התערוכות הנוכחית תציג ארבעה אמנים חדשים בגלריה שטרן:

אילת אבני - בוגרת בצלאל

גילה בן ישראל - בוגרת טרייה של המדרשה לאמנות בבית-ברל

נאוה גידניאן - בוגרת הסטודיו של ישראל הרשברג

גיל הלר - בוגר הסטודיו של ישראל הרשברג

התחלות חדשות, פנים חדשות.

אוצרת: דבי לוזיה

נעילת התערוכה: 30.11.07

 

 

טובה אוסמן

בגלריה טובה אוסמן תוצג תערוכתה של  שפרה לויתן  "בגובה העיניים" . שפרה לויתן חושפת בצילומיה ברגישות את תעתועי הדימויים וההשתקפויות

תוך כדי שיטוטים רגליים בתל-אביב, ברחובות הסואנים של ניו-יורק ובערים אחרות.

בכל עיר שהיא ומצלמתה שוהים בה, הקליק הוא כעיפעוף מהיר כמעט כמהירות האור.

 היא חשה את המראות ולפעמים את האבסורד שאיש אינו מתעכב לתת דעתו עליו.

האבסורד שמתגלה לעיניה תוך כדי שהיא צועדת בעיר.

התערוכה תפתח בתאריך 30.10.07 ותוצג עד 30.11.07.

אוצר התערוכה גיא עולמי

גלריה ג'ינה

גלריה ג'ינה לאמנות נאיבית תציג מה-25.10.07 את התערוכה "הנאות פשוטות ימים של פעם" .
התערוכה תתמקד באמנות נאיבית של אמנים מברזיל ומארגנטינה.

 

 

גלריה גבעון

גלריה גבעון תציג שתי תערוכות חדשות מוריס גניס בציורים מהשנתיים האחרונות. ובת שבע רוס בציור מיצב ווידאו ,
תחת השם "מטות מסעי"

התערוכה תוצג מה 25.10 ועד ה-30.11

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק