search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכות אומנות חדשות הנפתחות בדצמבר 2007 ורצות , בחלקן , גם בתחילת 2008
הגדל

תערוכות אומנות חדשות הנפתחות בדצמבר 2007 ורצות , בחלקן , גם בתחילת 2008 

                   תמונת הכותרת משל אורי רייזמן – ראה ידיעה בהמשך הסקירה  

 

הביאנלה לרישום בירושליים– תוצג בתאריכים 1.12.07-19.1.08 בבית האמנים בירושלים ובשלושה אתרים נוספים בעיר , ותכלול כ-200 עבודות של כ-150 אמנים . לידיעה נרחבת באתרנו  – רישום. 

 

מוזיאון בת ים לאמנות עכשוויתמציג את הפרוייקט המקיף הראשון שלו – משנה מקום . התערוכה עוסקת בהגירה בגיל צעיר. כל האמנים המשתתפים בה היגרו לארץ במהלך ילדותם, או שלחוויית ההגירה היתה השפעה מכרעת על שנות חייהם הראשונות. 

מרבית העבודות בתערוכה הן עבודות חדשות שנעשו במיוחד עבורה. כפי שנולדה התערוכה, כך נולדו גם העבודות – מהפרטי, האישי והביוגראפי. ובדיוק מהמקום הזה הן מבקשות לשלוח זרועות, להתרחב ולגעת במרחבים הפרושים של הכללי, החברתי והאמנותי. אוצרות מילנה גיצין אדירם, ולאה אביר. משתתפים בתערוכה גסטון צבי איצקוביץ', מוטי ברכר, פבל וולברג,מאשה יוזפפולסקי, מרים כבסה , פיטר יעקב מלץ ,דורון סולומונוס , אולף קונמן, סלי קריסטל קרמברג ,אלהם רוקני ואליסיה שחף. 

במסגרת התערוכה תוקרן מידי שבוע אסופת סרטים ועבודות וידאו.פתיחה 6.12.07 . 

 דיוקן עצמי ,  אורי רייזמן ו-36 אמנים בגלריה בקיבוץ כברי  ב"מפגש אמנים" ,בפרוייקט  נרחב לרגל 30 שנות קיומה של הגלריה בקיבוץ כברי  מוצגות עבודות דיוקן עצמי של  אורי ריזמן ,יחד עם עבודות  דיוקן עצמי של שלושים ושישה  אמנים ,בני דורות שונים באמנות הישראלית - בציור, ברישום  ובתחריט . 

במפגש החורפי בחלל האינטימי של הגלריה בכברי, בתלייה סלונית וצפופה , כמו זו שהייתה נהוגה בפריז בשנות ה-50 ,ישוחזר משהו מן הנוסטלגיה לאותם מפגשים שהתקיימו בקפה דום , בתקופת שהייתם של אורי ריזמן , לאה ניקל , מיכאל גרוס , שייקה אופיר, ואמנים ישראלים אחרים  בעיר . 

(בתערוכה תוצג גם עבודת דיוקן  עצמי של ניקל שצוירה  בפריז, והיא הדיוקן העצמי היחיד שציירה במהלך השנים .) בין המציגים אורי רייזמן ,לאה ניקל ,ביאנקה אשל גרשוני ,יאן ראכוורגר, נעמי בריקמן ,עופר ללוש ,ציבי גבע, פיליפ רנצר ואחרים . אוצרת דרורה דקל. 

התערוכה תוצג בתאריכים 22.12.07-2.2.08 

 

חנוכת חלל חדש במוזיאון"אדם בגליל" – בית יגאל אלון.  המוזיאון בחר לחנוך חלל פנימי מחודש, באמצעות תערוכת אמנות בנושא "שכנים", נושא שהמוזיאון עוסק בו וקשוב אליו מאז היווסדו. פתיחה 1.12 האמנים הלוקחים חלק בתערוכה : 

פריד אבו שקרה; עדי בן-חורין; איליא בעיני; אחמד כנעאן,נוואל  נאפע  ; עבד  עאבדי   ;   אסד  עזי   ;   מרוות  עיסא   ;נעים  עריידי   ;   מיקי  קרצמן   ;  סלו  שאול   אוצרת:  נאוה הראל שושני 

 

אמנות יהודית – בגלריה הייטאץ' בהרצליה. הגלריה ממשיכה בסדרת התערוכות בהקשר יהודי עכשווי. בימים אלה מוצגת בגלריה תערוכתו של האמן הרב תחומי אבנר בר חמא "אור הגנוז" .שיח אמן והדלקת נר שלישי של חנוכה יתקיים ביום ה' 6.12.07 בין השעות 17:00 ל-19:00 . התערוכה תימשך עד סוף דצמבר. לידיעה נרחבת על התערוכה באתר ,בקישור – אמנות יהודית עכשוית. 

 

תערוכה מיוחדת מיצירות הציירת האוסטרית היהודיה Soshana  בישראלבתיאטרון  גבעתיים תתקיים תערוכה מקיפה מיצירותיה של האמנית האוסטרית הבינלאומית סושנה (Soshana) ילידת 1927,  בת דורם של גדולי אמני המאה ה-20 וידידתם האישית של פיקאסו וברנקוזי, אשר כל אחד מהם, צייר פורטרט מרהיב שלה. 

התערוכה  Soshana- מבחר עבודות, תיפתח בתיאטרון גבעתיים, ביום ה', 20.12.07, בשעה 19:30. התערוכה בשיתוף פורום התרבות אוסטריה-תל אביב, מנהל: ד"ר ארד בנקו. 

לתערוכה נבחרו ציורי שמן על בד, ציורים בטכניקה מעורבת וציורי דיו על נייר. עבודות אלו עוסקות בחלל וביחס שבין אור וצל, חושך ובהירות, אדמה ואוויר. אלה נושאים אופייניים לעבודותיה של Soshana.התערוכה תאפשר הצצה אל עולמה של אמנית מרתקת שמעולם לא ניסתה להתאים עצמה למגמה, או לטרנד סגנוני, אלא תמיד חיפשה דרך עצמאית ומקורית משלה. התערוכה תוצג במוזיאון גבעתיים בתאריכים 20.12.07-13.1.08 טלפון לבירורים 7325340. 

החל מה 19 בינואר 2008, תוצג התערוכה בגלריה  Sakakini, ברמאללה, ביוזמת פורום התרבות אוסטריה-תל אביב. 

עוד אודות סושנה באתר :http://www.soshana.com/site/english/start_e.html 

פסטיבל "החג של החגים"בשבתות  דצמבר 2007, בוואדי ניסנס , חיפה,.      הפסטיבל  החג של החגים, היוצא לדרכו זו השנה ה-14 , מבטא בדרכו המיוחדת את הפסיפס האנושי המורכב המאפיין את העיר חיפה, ואת השכנות הטובה המתקיימת בה בין בני הדתות השונות. הפסטיבל שם לעצמו למטרה לקדם ולטפח את הסובלנות באמצעות אירועי תרבות ואמנות המציינים את קיומם הבו-זמני של החגים: חנוכה, חג המולד וחג הקורבן, המתקיימים בתקופה זו. לידיעה מורחבת באתר –אמנות אומנות ועוד . 

גלריה ג'ולי מ. מציגה תערוכה קבוצתית  In & Out המציגה  עבודות ציור, צילום, וידאו ואינסטלשיין אשר עיסוקן במרחב הפנימי והחיצוני, הפיסי והמטפורי. 

העבודות מציגות את הזיקה בין שני המרחבים וייצוגיהם הסימבולים, כשלעיתים מטשטש הגבול בין השניים והם מתערבבים או גולשים זו לתחומיו של זה.האמנים המשתתפים דגנית ברסט, אורלי הומל, רותי הלביץ, אסי משולם, יהודה פורבוכראי, מיכל רובנס, יובל שלגי, עלמה שניאור לידיעה באתרגלריה ג'ולי מ. ידיעה ב- art portal 

ציור מופשט , מיכל גולדברג בגלריה פרימה ,על התערוכה "אורבניות מופשטת" של מיכל גולדברג , מדבריה של האוצרת נורית טנא : יצירותיה חומריות כמעט חושניות, נדיבות בעושר שכבתי וטקסטוראלי, מכילות כתמי והתזות צבע, חריטות, מעברי אור וצל לצד קווים מקבילים, מצטלבים ואינסופיים ומשיכות מכחול משוחררות המייצרות תחושת זרימה ותנועתיות במרחב הבד, כאשר המשיכות הללו לרוב נוסקות ועולות ממטה כלפי מעלה. 

באחדים מציוריה מוצגת העיר האורבנית מנקודת מבט של מעוף הציפור, העיר השוקקת, בבנייניה הגבוהים, במפת כבישיה ובמספר עציה הבודדים. נופים מבניים אבסטרקטים אלו של מיכל ממוקמים בין ממשות לדמיון. 

התערוכה תוצג בגלריה פרימה , מלון פרימה  בתאריכים 13.12.07-7.1.08

"הגלריה החדשה-סדנאות האמנים"- איצטדיון טדי, ירושלים אלה בית הלחמי, חיה אסתר, לנהזידל, רות דורית יעקבי ,אינה פולונסקי ,ג'ניס שפירא"The, Alchemists" , תערוכה משותפת לשש אמניות "בגלריה החדשה-סדנאות האמנים , איצטדיון טדי, ירושלים,  נעילה: 17.1.08 המונח "אלכימיה" הידוע גם בכינוי"האמנות האפילה", צופן בחובו מסתורין וסודות. מטרותיהן העיקריות של האלכימאים החל מהתרבויות העתיקות, היו מציאת דרך להפיכת מתכות פשוטות למתכות אצילות ויקרות כזהב וכסף ומציאת תרופה לכל המחלות. תהליכי הנפש והיצירה נחשבים אף הם לתהליכי האלכימיה. שש אמניות מציגות את המעשה האלכימאי בתערוכת ציור, רישום, צילום, הדפס, פיסול, ומיצב ומאפשרות לצופה הצצה נדירה בחקירה המופלאה של עולם האלכימיה. אוצרת התערוכה: שוש אברבוך ,            חדוה שמש אוצרת הגלריה החדשה-סדנאות האמנים-ירושלים 02-6410553- 054-4703737 www.thenewgallery.org.il - מועדי פתיחה א'-ה ' 16:00-19:00    .Ella Beit Halahmi, Haya Esther ,Lena Zaidel ,Ruth Dorit Yacobi ,Ina Polonsky ,Janice Shapiro

 

במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד יוצגו בתאריכים 8.12.07 ועד 1.3.08 3 תערכות של האמניות  1מאיה אטון – קשר דם. אוצרת עינבר דרור. תערוכתה של זוכת פרס עודד מסר לאמן צעיר.    2. מונה אורן – פרדיסו. מיצב ועבודות וידיאו. אוצרת אלינור עשת.3. קטיה אויחרמן – חדרו של אספן. תערוכה באכסדרה. אוצרים אלכסנדר אוקון ונינה שוורץ   .במקביל לתערוכת הקבע של מרסל ינקו.  בחנוכה מתקיים במוזיאון פסטיבל הצגות ילדים החגיגאדא.פרטים והזמנות בטלפון –  04-9842350

בגלריה דנה – קיבוץ יד מרדכי תוצג תערוכה של שלושה אמנים שאצר דורון פולק "מחשבות אלומות" 

 נורית לבנה, חברת יד מרדכי, מציירת את הנופים הרומנטיים הנראים מעבר לגדר של הקיבוץ.  שדות האלומות מסמלים יותר מכל את זיקתה לנוף המקומי, עתיר הצבעים ורב הגוון, המשתנה תדיר עם עונות השנה.  

אבי שפרבר, היוצר בקיבוץ עין כרמל, עוסק בכל עבודותיו בנושאים הלקוחים מהווי ארץ ישראל ומחיי היום יום שלנו, והוא עושה זאת בחומרים טיפוסיים המתקשרים למרקמי הנוף המקומי.  

יואב בן דב, מציג זה שנים בגלריה אנגל סדרות של ציורים ופסלים המתקשרים לנוף המקומי. לא רק חיטה אלא גם סדרות של רימון, זית וצבר - כולן בוחנות את מיצובו ומקומו של הפרי התנכ"י ומשמעותו בהוויה שלנו היום.  

החיבור בין שלושת האמנים מהווה מפגש מעניין בין דורות שונים, בין סגנונות אמנות בעלי גוון שונה, בין שפות יצירתיות שונות אך משלימות.התערוכה תוצג בתאריכים 8.12.07-8.2.08    טלפון 08-6720556

בבית האמנים בתל אביב מוצגות שני תערוכות שאצר דניאל כהנא לוינזוןמשל יהודה פוליקר ודנה שמיר. התערוכות ננעלות ב-6.12.07 

 יהודה פוליקר -האמן והיוצר, מציג לראשונה סדרת ציורים בטכניקות מעורבות ( שמן על בד, אקריליק על בד ונייר ורישומי פחם), שנוצרו במהלך חמש השנים החולפות. הציורים חלקם בצבע וחלקם ברישום מינימליסטי מתארים דימויי של פנים בעלי הבעות מגוונות . 

יהודה פוליקר הוא אמן טוטאלי בכל רמ"ח אבריו, אוטודידקט ואל הציור הוא מגיע באופן אינטואיטיבי בו היצר, הצורך ליצור חזק מן ההיגיון. עבודותיו מבקשות לבטא פרץ של רגשות והתרחשות פנימית עשירה. יצירותיו הן פראיות, פרימיטיביות ונאיביות והן משלבות צורות פשוטות ומינימליסטיות המסמלות אובייקטים של שפה, רעיון. שפתו האמנותית- מושגית מבקשת לפשט את הצורה המורכבת, כמו גם את  המושג ובכך הוא מעביר אל המצע רגשות ותחושות קדמוניות ללא תיווך- התוצאה היא יצירה שלמה וטהורה. 

דנה שמיר–מציגה את התערוכה אגאתא חברה שלי ,בתערוכה זו מציגה האמנית דנה שמיר שלוש סדרות תחריטים שנעשו בין השנים, 2003-2007  בישראל ובאיטליה. סגנון עבודתה מושפע מכישוריה כמאיירת ספרי ילדים וקיים בו מן הריאליסטי הפנטאסטי והסוריאליסטי. 

יצירותיה של שמיר בנויות כסיפור בהמשכים, בו יכול הצופה להתחיל את מסעו בנקודה נבחרת ולהמשיך לטייל ולגלות עולם ומלואו. עבודותיה נבנות במשך חודשים רבים וכל פרט ופרט נבחר בקפדנות ונושא משמעות סימבולית חשובה

עוד מידע על תערוכות נפתחות בסוף 2007 ותחילת 2008 .

תערוכות קודמות באוקטובר ואילך

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק