search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"דף הבית" תערוכת אמנות קבוצתית בגלריה שלוש

מאיה אטון, ניר אלון, זיגי בן חיים, איה בן רון, גיא גולדשטיין, נדב ויסמן, פנחס צינוביץ', מיקי קרצמן, אסף רהט, ידיד רובין, מיכל שמיר בגלריה שלוש

 

התערוכה "דף הבית" מציגה גיא גולדשטיין, MANUAL, 2009, ספר כרוך, אקריליק על נייר, כליבותעבודות על נייר משנות השבעים ועד היום, שחלקן, אינו מוכר לציבור ומוצג עתה לראשונה. הנייר כמדיום המאפשר טכניקות שונות ואיכויות מגוונות, משמש כמצע למבחר הנוכחי,  שנע בין פוליטיקה לפואטיקה ונוגע גם בנושאים כגון מין, מגדר וזהות. בתערוכה עבודות בטכניקות שונות , צבעי מים, עיפרון, דיו הדפס ועוד.על האמנים המציגים .

 

 

מיכל שמיר

הרישומים על נייר עשויים בטכניקה מעורבת ומשלבים צבעי מים ועפרונות, עלי פרחים מיובשים יחד עם חרקים, זבובים ועכבישים. העבודות מהוות המשך ישיר לעיסוקה של שמיר בנושאים של גסיסה, שבריריות והתפוררות הגוף. כף היד נוגעת באסתטי הנושק למכוער. חלק מהעבודות המוצגות מופיעות בספר אמן שיצא לאור בימים אלה.

מיכל שמיר, ילידת 1957, זוכת פרס שר החינוך והתרבות לעידוד היצירה לשנת 1999, הציגה תערוכות יחיד בגלריה שלוש והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. בימים אלו מציגה תערוכת יחיד במוזיאון הרצליה לאמנות.

 

מאיה אטון

ביצירתה של מאיה אטון הקו והרישום תופסים מקום מרכזי. הקו נקי, מדויק, כמעט אנונימי ומאד פונקציונלי. האסטרטגיה שמפעילה אטון פוגעת בקוהרנטיות של מערכות בעלות סדרים גלויים לעין ומשבשת את זיהויין ותפקודן.מאיה אטון נולדה ב-1974 בישראל, חיה ועובדת בתל אביב. הציגה מספר תערוכות יחיד בארץ והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. זוכת פרס עודד מסר לאמן הצעיר לשנת 2007 ומועמדת לפרס גוטסדינר 2009.

 

ידיד רובין

ידיד רובין בוחן בתהליך חקירה בלתי נלאה כיצד להפוך "צורה של טבע" (נוף, שדה, שורת ברושים, בית) ל"יצירה של אמנות" וכיצד לקבע את המעשה האמנותי כמייצג של המציאות. כבר ב1978- ציין מבקר האמנות אמנון ברזל כי "כל עבודה (של ידיד רובין) מהווה תמונת מצב. לא של העולם הנראה, אלא של חוסר האפשרות לנסח פתרון צורני יחיד של עצם/ חלל/ נוף." בתערוכה מוצגות עבודות נדירות של רובין משנות השבעים שלא נחשפו עד היום.

ידיד רובין, יליד 1938, חי ועובד בקיבוץ גבעת חיים איחוד. זוכה פרס שר החינוך והתרבות היוקרתי לשנת 2005, הציג תערוכות יחיד רבות בגלריה שלוש, השתתף במספר תערוכות קבוצתיות, ב-2010 מתוכננת לו תערוכת יחיד רטרוספקטיבית במוזיאון תל אביב לאמנות.

 

ניר אלון

ניר אלון עוסק בתיאור רגעי וממוקד של מצב ביניים: סביבה שמצבה הנתון רעוע: היא אינה יציבה מספיק בכדי להתקיים אך גם אינה בגדר ניסיון שניתן להתעלם ממנו. החומרים שמאכלסים את העבודות לקוחים מעולם של ממשות קונקרטית, כמו כסא או כן ציור, אך הם תמיד נמצאים שם על מנת לשרת את יצירת האמנות.

ניר אלון נולד ב-1964  בישראל, משנת 2001 הוא חי ועובד בגרמניה. אלון הציג בשנים האחרונות כעשרים תערוכות יחיד באירופה, והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות.

 

מיכל שמיר, ללא כותרת, 2008, צבעי מים וטכניקה מעורבת על ניירזיגי בן חיים

זיגי בן חיים עסק בשנות השבעים בעיקר בטקסטורות של שכבות נייר, בטכניקות שונות ובהן: רישומי פחם על מגוון סוגי ניירות וכן נייר משומש או נייר עיתון מקומט. השילוב של קטעי עיתונים בשפות שונות שיקף ביצירותיו רובדי תרבות רבים שספג במזרח ובמערב כשהאסתטיקה נבעה מתוך איכויותיו החומריות של הנייר. בתערוכה מציג בן חיים עבודות נייר משנות השבעים, בעלות טקסטורה עבה ובה חריצים עמוקים ואופקיים כעקבות שנותרו לאחר הסרת חבל.

זיגי בן חיים נולד ב-1945 בבגדאד. משנת 1971 חי ועובד בניו יורק.

 

איה בן רון,

איה בן רון כאמנית רב-תחומית ,משלבת בעבודותיה טכנולוגיה דיגיטלית יחד עם טכניקות מסורתיות של דפוס, ציור, פיסול ווידאו. יצירתה עוסקת בהשלכות של התפתחויות טכנולוגיות במדע וברפואה, על אורח החיים של האדם ותפיסת עולמו.

איה בן רון נולדה ב-1967, חיה ועובדת בתל אביב. זוכת פרס השרה מטעם משרד המדע התרבות והספורט לשנת 2008.

 

גיא גולדשטיין

גיא גולדשטיין מציג ספר הדרכה חתוך במרכזו, מוחזק בשתי כליבות, ספר "חלק" ללא אינפורמציה, בפורמט גדול ועבה המבטיח "ים" של מידע. הכליבות לוחצות את הספר ובו זמנית מהוות לו "רגליים" ומאפשרות לו להיות מוצג כאובייקט. העבודה משתמשת בנייר כמצע למידע, להבדיל ממצע לציור או דימוי ומעלה את שאלת היחס שבין טקסט לדימוי יחד עם שאלת מקומו של הספר והמידע הכתוב (והידני - במשמעות השניה של המילה Manual) בעידן של מידע דיגיטלי אינסופי. גיא גולדשטיין הוא אמן רב תחומי  שעובד בטכניקות מגוונות מסורתיות וחדשניות כאחד, עבודותיו רוויות תכנים אוטוביוגרפיים ופסיכולוגיים ומעלות שאלות עקרוניות הנוגעות לקיום האנושי.

גיא גולדשטיין נולד ב-1974, חי ועובד בתל אביב. הציג מספר תערוכות יחיד בארץ והשתתף בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל.

 

נדב ויסמן

נדב ויסמן נולד ב-1969, חי ועובד בתל אביב. הציג מספר תערוכות יחיד בארץ ובחו"ל, השתתף במספר רב של תערוכות קבוצתיות וכן זכה פרס עידוד היצירה לשנת 2005. יצירתו של נדב ויסמן היא בעלת יסודות נרטיביים-אלגוריים העוסקים במצבו של האדם. ויסמן עוסק בפער שבין התרבות לחייתיות ובין נקודת מבטו של המבוגר לזו של הילד. מעבודתו עולה נימה מתוקה-מרירה, אירונית וכאובה; המבט על הילדות איננו נוסטלגי אלא להיפך - הילדות מצטיירת כזירה להתבוננות חודרנית ומפוכחת .   

 

פנחס צינוביץ'

פנחס צינוביץ' (1943-2007) הציג באופן קבוע בגלריה שלוש החל משנת 1990 והיה אחד האמנים המוערכים והבולטים בעולם האמנות. הציג תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב בשנת 1994, ב- 2002 קיבל את פרס שר המדע, התרבות והספורט, בשנת 2006  הציג תערוכה מקיפה במוזיאון לאמנות בעין חרוד. הציור של צינוביץ' חוויתי , ישיר, נע ללא הרף בין הפיגורטיבי למופשט, מבוצע בתנועות רחבות ודינמיות, כעין "ציור פעולה" ובעל עושר צבעוני עז ואקספרסיבי. הצורות שמתהוות בציור אינן מתפענחות בקלות, הן לעיתים אורגניות, לעיתים ביומורפיות, חושניות ואירוטיות. עבודות האקוורל המוצגות בתערוכה מכילות שירים שכתב.

 

מיקי קרצמן

מיקי קרצמן יליד 1959, ארגנטינה. עלה ארצה בשנת 1971. תצלומיו מופיעים בקביעות בעיתון "הארץ" במדור "אזור הדמדומים" עליו הוא חתום בשיתוף עם העיתונאי גדעון לוי. הציג תערוכות יחיד בגלריה שלוש ומשתתף בתערוכות רבות בארץ ובעולם. מכהן כראש המחלקה לצילום באקדמיה בצלאל לאמנות, ירושלים. ההדפסים שמציג קרצמן מתעדים את גוש קטיף במהלך שנת 2005, חודשים ספורים לפני הפינוי. תוכן ההדפסים חושף מקום דומם, נטוש ומרוקן. תנופת ההתיישבות, הפרחת השממה, כמו התפוגגו, או לא היו מעולם. הדרמה אינה טמונה בהתרחשות הנראית בעבודות עצמן אלא במשמעות הנגזרת מתוכן.

 

אסף רהט

אסף רהט מציג סדרת עבודות חדשה שמהווה המשך טבעי לתערוכת היחיד האחרונה שלו, "במרחב הביתי" שהוצגה בגלריה שלוש ב-2007. העבודות אקספרסיביות, מיניות ויצריות. העיסוק בדברים יומיומיים כמו פעולות פנימיות של הגוף או רחצה באמבט הופך בהן לאירוע סוער.

אסף רהט נולד ב- 1970 , חי ועובד בתל אביב. הציג תערוכות יחיד בגלריה שלוש, השתתף בתערוכות קבוצתיות,  ויצר עבודת קיר למוזיאון ינקו דאדא בעין הוד (2003).

 

 

 

 אוצרת : נירה יצחקי

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק