search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
"חזרה הביתה" - גלריה גינא
ארנני פאוואנלי צהריים של יום ראשון 2007  (הגדל)

גלריה גינא מציגה את התערוכה "חזרה הביתה" בתערוכה זו קבוצת אמנים נאיביים מרחבי העולם מציגים את עבודותיהם ומטפלים , כל אחד בשפתו הייחודית בנושא הבית, נושא מורכב וטעון ביותר.

 במרכז התערוכה בא לידי ביטוי במספר אופנים מושג הבית : הבית המתפקד כמקום של בטחון והגנה , מחד  וכמאגר של חום , אהבה, אינטימיות ותמיכה, מאידך. מורכבות הנמרטין גן גאן אורחים של יום ראשון ושא והשניות שבו באה לידי ביטוי במגוון הסגנונות וההתייחסויות של האמנים הנאיביים למושג הבית, כאשר הם שואבים את השראתם מן התרבויות והמנהגים של ארצות מוצאם.

הבית המתפקד כקן חם מעוז של אהבה ותמיכה , מאושש את האמירה הנפוצה "ביתי הוא מבצרי".

מגוון הסגנונות ומבחר היצירות המוצגות בתערוכה נותנים לנו את האפשרות להציץ להוויתם ונפשם של האמנים השונים.

יפים לדיז'ינסק, מישראל , בציורו "למסיבת יום ההולדת של ג'ורג'",כמו ממחיש את נושא התערוכה. הדמויות המופיעות ביצירתו מזמינות אותנו לעלות אחריו בגרם המדרגות אל תוך הבית פנימה.בציורה של זוזונה חלופובה , מסרביה, נראים האב , הקורא עיתון והאם, המוזגת מרק לבן ולצידם בשולחן הילדים, שתי בנות קטנות,שהחלו זה עתה בארוחה. בציורה של מריה באלן , מסרביה, מתנהלת ארוחת הבוקר המשפחתית במרכז השדה.

משפחה המתכוננת לקראת ארוחה הוא נושא אהוב על הציירים מגואטמלה, הן יפים לדיז'ינסקי למסיבת היומולדת של ג'ורג' 1974בציורה של מריה תאודורה שבאחי ,"מכינים ארוחת ערב משפחתית" והן בציורו של מריאנו גונזלס שבאחיי "בזמן ארוחת ערב". מוטיב המטבח מופיע בציוריו של ארנני פאואנלי , מברזיל , "ארוחת צהריים של יום ראשון", ובציורו של לואיז סן –ז'רמן, מקנדה "פאי תפוחים", כמו גם בציורו של ססיל אמון, מקנדה, "מכינים סעודה".

ניתן לעקוב גם אחרי ציוריה של רוקסנה מושניק , מארגנטינה, בהן נראות הדמויות כאילו קפאו בזמן

והונצחו על רקע הבית המהווה להן חומת מגן ומקום משכן.

  

הסצנה המשפחתית. הדמויות בציוריו נראות מאופקות יותר ומרוחקות. הבית בציוריה של מרים פיאליו , מפורטוגל, המתנוסס בראש גבעה מהווה נקודת התייחסות מנטאלית עבור בני המשפחה

הממוקמים במישור הקדמי של הציור.

בציורה של הצרפתייה, ז'נבייב טרווה נואל מופיע הבית בהעדר המשפחה. החדר הריק כמו מנציח בריקנותו את חסרונם של בני הבית, אשר נדמה כי לפני דקה עוד היו נוכחים במקום.

ובציורו של צ'זרה נובי , מאיטליה, ממוקם הבית בקצהו של השביל שבחורשה.

 

הבית, ביצירותיהם של האמנים הנאיביים  משמש כסייסמוגרף רגיש ,שבאמצעותו מנסים הם להעביר את תחושותיהם המורכבות לגבי התפקיד אותו הוא ממלא בחייהם .

הם בוחרים לעשות שימוש בעושר של צבעים ומראות כדי להעביר לנו, הצופים את חוויותיהם האישיות – האותנטיות.

 


גלריה ג'ינה רחוב דיזינגוף 255 , תל אביב, טלפון: 03-5444150 עד התאריך 31.10.08
שעות פתיחה: שני – חמישי:    21:00 – 12:00, שישי וערבי חג: 14:00 – 10:00

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק