search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
סודות וקשרים – במוזיאון ישראל , שיח יצירות מאוסף המוזיאון
מגדלנה אבקנוביץ', פולנייה, נולדה ,1930 דמות עומדת  (הגדל)

מוזיאון ישראל ,העובר הימים אלה הליך פיתוח ושיפוץ מקיף , מתחיל בעוד תהליך הפיתוח בעיצומו , בהצגת סדרת תערוכות זמניות אשר יאירו יצירות מופת באמנות, בארכיאולוגיה, ביודאיקה ובאתנוגרפיה שיבחרו מבין חצי מליון פריטי האוספים של המוזיאון ויזכירו את העושר והמגוון של אוספים אלה.אוצר התערוכה דוד איבגי .

 

יצירות המופת לתערוכה הראשונה "סודות וקשרים" נבחרו כדי להדגיש כי לחפצי אמנות , בנוסף למערכת המקיפה כל אחד מהם מבחינת תקופה, תרבות ומקום, יש רובד עליון  בו נוצרים הקשרים בין יצירות, שלכאורה רחוקות זו מזו. התערוכה מזמינה את הצופה לסוג אחר של צפייה כאשר היצירות מנהלות דו-שיח זו עם זו ומציעות פירושים חדשים לקשרים ביניהן. המתבונן מוזמן להיות שותף פעיל ולטעון את החיבורים הנוצרים, בתוכן ובמשמעות אישיים.

 

אדוניס,לילית, ישו, אליהו הנביא, נמרוד ומשפחת קנדי מוצגים בתערוכה זה לצד זה ולמרות מקורותיהם השונים הם קשורים אחד לשני ויזואלית ורעיונית . בצפיה בהם מרק וולינג'ר, בריטי, נולד ב- 1959במשותף, עולות שאלות גדולות ומשותפות. שאלות אלה מטבע הדברים נסבות על מצבים שונים של האדם – המתעלה לדרגות נשגבות או שוכב חסר-אונים – ובוחנות את הנסיון המתמיד של המאנות לשמר את הזיכרון של מהשהיה ואיננו, הן מבקשות לעמוד על הכוחות הגדולים הפועלים עלינו , מאיימים או מגינים, חיצוניים או פנימיים, הן עוסקות בשאלות של זהות: אישית, משפחתית או חברתית, והן נוגעות בתפקידה של האמנות לעצב צורות חדשות לדמות האנושית, בין שנועדו למטרות פולחן ובין שנעשו לשם האמנות.

 התערוכה "סודות וקשרים" מציגה עבודות של  יצחק דנציגר, מגדלנה אבקנוביץ, מקס ארנסט, אלברטו ג'אקומטי, מגדלנה אבקנוביץ,  פבלו פיקאסו, מגדלנה אבקנוביץ, קיקי סמית, מארק וולינג'ר ואחרים. בין המוצגים חפצים ממצרים העתיקה, מארץ ישראל, חפצי פולחן מאפריקה, בגדים מסורתיים ועד יצירות עיצוב מודרניות, אמנות עכשווית  ועבודות וידיאו ארט.

 אוצר התערוכה דוד איבגי, אוצר ראשי, אגף הנוער, מוזיאון ישראל, ירושלים.

 

התערוכה תיפתח ב25 ביולי 2008 ותימשך עד נובמבר 2008.

 

מרק וולינג'ר, בריטי, נולד ב- 1959

אקה הומו (הנה האיש), 1999

שרף לבן דמוי שיש וחוט תיל צבוע זהב

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק