search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכות אומנות חדשות פברואר 2008
"הורה" (הגדל)

גלריה זומר לאומנות עכשווית תציג בתאריכים 14.2-21.3.08  תערוכת יחיד של דורון סולומונס בה מוצגות ארבע עבודות חדשות בתחומי מדיה שונים. סולומונס המוכר בעיקר כאמן וידאו מרחיב את שפתו האמנותית ועושה שימוש גם בפיסול ומיצב ליצירת עבודות הנוגעות במרחב האישי בתוך המרחב החברתי והמדיני. סולומונס עובד כבר הרבה שנים כעורך וידאו בחדשות ערוץ שתיים, במסגרת עבודתו הוא משמש כפילטר למראות שנשארים בחדר העריכה ואלו, כמו בעבודות קודמות שלו, מוצאות את דרכן לעבודות האמנות שלו. הגבולות בין האישי לפוליטי אינם מוגדרים בבהירות ושני העולמות ספוגים זה בזה. סולומונס ממשיך לחקור את הקשר בין היחיד לבין הסביבה בה הוא מתקיים.

Ozeri Priscilla in Ecstasyבגלריה אלון שגב תוצג תערוכת יחיד לאמן יגאל עוזרי, Genesis,בתאריכים 2.2.08-7.3.08 ,בה תוצג סדרת ציורי שמן חדשים.הציורים בתערוכה עשויים בצורה מדויקת ומעניקים תחושה של מציאות, בכולן מופיעה דמות (המוזה/הדוגמנית), פרסיליה, ביערות סבוכים, בנחלים עגומים כשהיא מישירה מבט אל הצופה או מחייכת אליו חיוך ערמומי.פרסיליה עוזרת להגדיר את הקשר הבלתי נפרד שקיים בין העולם האנושי ועולם הטבע ומציבה את הסביבה/הטבע כמרכז היקום.
הצייר יגאל עוזרי חי ועובד בניו-יורק .

 

אתי יעקוביגלריה נגה מציגה עד 7.3.08 את תערוכת היחיד של האמנית אתי יעקובי – "מה מלילה" בתערוכה מציגה יעקובי ציורים של אגם ביער בלילה סהור, רוחש שדים, אוהבים ופיות. הנוף עצמו מבוסס באופן חופשי על ציורים של פוסיין. מתוך הציור האפי של פוסיין שהוא עבורה ביטוי לכשרון חדור ביכולת טכנית של מאסטר, מנסה האמנית  לחלץ מעשה פיות עשוי בתחבולות ציוריות קטנות וערמומיות. באמצעים אלו, היא  מבקשת להישאר נאמנה לאירוע הנעורים. לרגע שבו גיליתה לדבריה את הציור הגדול, את האמנות.

גלריה שלוש מציגה מ-31.1.08 את תערוכת היחיד הראשונה בישראל לאמנית הספרדייה, כרמלה גרסיה, אחת הצלמות הבולטות והמשפיעות היום בשדה האמנות הספרדי. בתערוכת האומנות  מציגה גרסיה סדרה של 11 צילומי סטילס גדולים, בחלקם גדולים מאד, ובכולם דימויים של נשים בנוף מרהיב ועוצמתי. סדרת הצילומים כמו רומנטיים, אינטימיים, וציוריים. במנעד רחב שמאפיין את יצירתה מצלמת גרסיה נשים ביערות ואגמים, הרים ואיים, צוקים ועצי דקל עצומים. האישה נמצאת בתוכם ולידם, לבדה, ללא ליווי, כקנה מידה לעומתם. הארוטיות שבצילומים שייכת באופן מובהק למרחב שמתקיים בין נשים. עבודתה של כרמלה גרסיה מציגה חקירה מתקדמת של עולם האישה כשהאישה מהווה את תודעת הנוף יותר מאשר שלוחה שלו.

Holylandבגלריה אגריפס 12 ירושלים מוצגת עד ה-19.2 תערוכת הצילומים של עינת עריף ויוסי גלנטי – "התמוטטות" .התערוכה עוסקת בשני רבדים של "התמוטטות". הרובד הראשון, הישיר, מציג את המראה החיצוני של הסביבה הישראלית, על היבטיה השונים; אורבניים, כפריים, אנושיים, ושאריות שנותרו מהטבע הפתוח.
הצילומים מאתרים מצבים המעידים על אי יציבות ומאבק בין כוחות רבי עוצמה. הרובד השני, אלגורי יותר במהותו, מנסה להצביע בעזרת הצילום ושפתו, על ארעיותם ושבריריותם של מבנים אידיאולוגיים כגון מבנים חברתיים, ערכיים, מוסריים. סדקים מרמזי שבר וקריסה פנימית, נבקעים במבנים ונחשפים במראה החיצוני- שהמצלמה קולטת ומחדדת את קיומם.

במוזיאון רמת גן תוצג בתקופה 8.2-6.3.08 תערוכתו של נתן דביר , צלם עיתונות הרואה/מוצא במעשה הצילום שלו שליחות.כמו רבים מחבריו צלמי העיתונות, אינו מוותר על הערכים הטכניים המעולים, ולא על הערכים האסתטיים, ההופכים צילום עיתונות לצילום טוב. צילום עיתונות טוב הוא גם על אי ויתור השמעת קולו הפרטי הפנימי של הצלם .דביר קיבל על עצמו שליחות אישית, מתוך מעורבות פוליטית וחברתית, לתעד את הקהילה החדשה בארץ של עקורי ופליטי דרפור ודרום סודן. במהלך השנה האחרונה הוא נוסע ברחבי הארץ לתעד/לצלם ולספר את סיפור הקהילה ואנשיה. אופי החיים של פליטות, על המטלטלים, הארעיות של ניהול חיי יומיום הוא הסיפור המרכזי שעוסק בו נתן דביר, כמו גם השאלה מה יהיה עתידם הלוטה בערפל של הפליטים החפים?  אוצרת יהודית מצקל כן מוצגות תערוכותיהם של רון קדמי ויהודית שרייבר עד 4.08 ,תערוכתו של אבי עזרא תינעל ב-14.2

הסטודיו לצורפות "יעל שקדי" בשיתוף מלון אינטרקונטיננטל עורך במלון תערוכה בה יוצגותכשיטים שעוצבו בהשראת השירImagine ,ונערכת לציון 5 שנים לאובדנו של אילן רמון.
בשיר כמיהה לעולם אוטופי ללא גבולות, בו אין דתות,כסף ורכוש, אין מלחמות ואין מדינות. המציגים בתערוכה: צורפים, תכשיטנים, מעצבי תכשיטים וסטודנטים לצורפות מכל הארץ. ביניהם:
 יעל פרידמן,דפנה דגן, תמי גנור, עדי מלחין, ליטל קלמנסון, דליה גפן ועוד.
ביצירות שיוצגו בתערוכה ניתן לראות מוטיבים של שלום עולמי, אחווה ושוויון בין שני אדם, הומאניות, איכות סביבה ותקשורת.התערוכה תוצג עד 11 לפברואר.

גלריה רוזנפלד  מציגה תצוגת ציור ווידאו של זמיר שץ, הסיפור של קוקה ,חומרי הצילום ששץ אסף לעבודת הוידאו וערך מהם סרט, משמשים אותו כחומר לסדרת ציורים שמוצגת בתערוכה. בסדרת הציורים הקטנים, עורם שץ מחדש חלקיקים מן החומרים המוסרטים, שחלקם מזוהים בסרט, ויוצר מהם פזל נוסף של מעגל הנטישות של הכלבה קוקה. בציורים עוּבד נושא חייה של הכלבה עיבוד נוסף, איטי. משך ההתרחשות מומר בסדרת הציורים באינטימיות, בהתבוננות ובתשומת לב. אט אט מצטברת מן הדימויים סדרה של ציורים מלנכוליים ומלאי געגוע

גלריה שורשים  מציגה את התערוכה -שירת הים -של הציירת רחל אלקלעי דיאלוג ימי זה מהווה המשך ישיר לעיסוקה החוזר ונשנה בנופי הים. בעבר הציגה רחל ציורי שמן סמיכים שנמהלו בגרגרי חולות חופי הים וכן רישומי פחם אשר תארו את שאון סערת הגלים. בתערוכה הנוכחית, ניצבים בדים קטנים לצד בדים גדולים. הפורמטים הקטנים נראים כמבקשים ללכוד בתוכם את עוצמתו של הים הרחב, בניגוד לפורמטים הגדולים יותר, בהם הים מתפרש לו עד אין סוף. בכל ציוריה של רחל, נופי הים מזוככים, תכולים או קודרים, תמיד מלאי אור וקסם. הקומפוזיציה הימית, המימית מופשטת וצלולה. בין נופי ים, שמיים ופיסת חוף, מופיעה סירה מיותמת, דמות בודדה הצופה אל פני האופק, או ציפורים במעופן. אלמנטים בודדים אלו מאדירים את גודלו וכוחו של ים המסתורין בזעפו ובשלוותו הרוגעת , אוצרת נורית טנא

ב"התחנה"  בית הספר לציור ורישום פיגורטיבי מוצגת בימי ג של חודש פברואר ב-9:00-12:00 תערוכת ציור ורישום של מורים ותלמידים בהשתתפות איליה גפטר ארם גרשוני דוד ניפו רן טננבאום בצד תלמידים ובוגרים.

בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב תוצג תערוכתו של הפָּסל ריצ'ארד ל. מינס, "מיתולוגיות תנ"כיות וקלאסיות", עד 24.2.08 באצירתו של אודי רוזנויין. הפָּסל, ממוצא אמריקאי, ריצ'רד מינסריצ'ארד ל. מינס (78) את תערוכת היחיד שלו, פרי עבודה מאומצת של 6 שנות יצירה.
בתערוכה יוצגו לראשונה 15 פסלים יצוקים ברונזה השואבים את השראתם מספורי התנ"ך ומן המיתולוגיות של יוון ורומא . עבודותיו של מינס עושות שימוש ביצירות קלאסיות מן המאה ה-12 עם טכניקות של המאה ה-21, תוך שימוש בדיסציפלינות ובאנטומיה של אמני הרנסנס, בשילוב המבע האקספרסיבי של האמנים האימפרסיוניסטים הצרפתים.

בגלריה ג'ינה תוצג החל מ-14.2 ועד 4.4 תערוכה מיצירותיהם של 10 ציירים נאיביים מאיטליה. סגנונם של הציירים האיטלקים מכסה טווח רחב של אמצעי ביטוי ומבע, החל מציור עדין, רגיש, חלומי ואידילי ועד ציור ריאליסטי, בעל צבעוניות עזה ואקספרסיבית, אך תמיד משקף ציורם אהבה לחיי הכפר, לנוף ולאנשי העמל של איטליה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק