search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
אש להאיר לילה ציורי שמן ומיצבים של אביבה שמר
הכוחות הפנימיים (הגדל)

אביבה שמר מציגה בגלריה של האקדמיה לעיצוב ויצו חיפה שתי סדרות של עבודות ושני מיצבים. הראשונה היא הסדרה ' תיקון ' הכוללת עבודות גדולות מימדים בטכניקה מעורבת על נייר עם גרונד.  הסדרה הוצגה במוזיאונים רבים רבים בחו"ל, זוהי חשיפתה הראשונה בארץ.  כותבת עליה גבריאלה מוררו אוצרת הגלריה בני יורק שם הוצגה התערוכה האחרונה : " הסדרה ממשיכה הדיאלוג בין חומר לרוח בראשית - מיצב אורמאפשרת למתבוננן להמריא לנקודה ייחודית בה ההבעה הויזואלית נראית בהבט יהודי מיסטי.  תיקון – המלה העברית להעלאת המודעות, ריפוי, וחזרה למקור מתגלה בגוף עבודה שמגלה הצווי היהודי לתיקון עולם.  אך האמנית יודעת שתיקון העולם יכול להתחיל רק ע"י תיקון הלב האישי ...... האמנית אינה פוחדת לחבק את החשך ולצמוח אל האור ......".

לצד התצוגה של התיקון מוצג המיצב ' בראשית '– עמוד אור או עמוד אש שבא להאיר – כמו הנס שנעשה לעם ישראל בצאתו ממצרים –עם אותיות השפה העברית המסודרות כספירלה שהיא סמל לעם היהודי, ככלים בהן נברא העולם. שמר התחילה להשתמש באותיות בעבודותיה בימי מלחמת לבנון השניה, בעקבות ההפגזות על חיפה ואוזלת היד של המנהיגות. לדבריה החלה ליצור אותיות כסמל לצורך בהתחדשות,  צורך בבריאה עם אהבת חינם במקום שנאת חינם, צורך בחיבור, באחדות.

הסדרה השניה 'אזמרה' עוסקת בשמחת חיים עפ'י הרב מברצלב. ציורים בגירי שמן המביעים את היופי והחום של נופי ארץ ישראל כשהם מחוברים לאור, לחום ולשמחה הפנימית כמו שמלמד ר' נחמן בספרו "אזמרה". התערוכה מסתיימת במיצב  'כלולות' –  מיצב אותיות שיוצרות חופה. השמחה הכי גדולה שיש היא שמחת הכלולות.ותצייר כאילו אתה מסתכל בבטנך

שם התערוכה נלקח מהפסוק " אש להאיר לילה ", בספר תהלים ק'ה ל'א, המדבר על אחד הנסים שעם ישראל חווה בצאתו ממצרים. כמי שעוסקת בפנימיות התורה, ספורי התורה עבורה הם סודות עמוקים שמוסברים כמהלכים בנפש האדם.

שמר, מוסמכת בפילוסופיה של היהדות, חוקרת ולומדת בשנים האחרונות ביהדות ובמקורות. הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. אוצרת ה'גלריה החדשה' בבית אבא חושי בחיפה.

התערוכה תוצג בתאריכים 8.2.08-3.3.08 , 04-8562502

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק