search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

פורטפוליו לייב ואגנישקה פולסקה בבית העיר

8/10/2012

אירועי אמנות ועיצוב בבית העיר

פורטפוליו לייב 11# בבית העיר-למה עיצוב עכשיו?

מה מלמדים בימים אלו בבתי הספר לעיצוב בישראל ועד כמה מערכת הלימודים הנוכחית רלוונטית אל מול האתגרים הטכנולוגיים והתרבותיים שמאפיינים את המאה ה-21? כיצד מתמודדת האקדמיה עם מציאות שבה מה שמשפיע יותר מכל על התרבות הם השינויים הטכנולוגים והמדיה הדיגיטלית, ואיך זה בא לידי ביטוי בתוצרי העיצוב? כיצד משפיעים תרבות השיתוף ,הקוד הפתוח, ושאלות של אחריות חברתית וסביבתית על תפקידם של מעצבים בחברה?


על רקע שאלות אלו, יארח יובל סער את מושון זר אביב, מעצב, מרצה ואקטיביסט, את אלנית קבסה כהן, מנהלת חדשנות ופיתוח עסקי בקבוצת אסם-נסטלה ואת מיה דבש, עורכת ראשית, מוזיאון העיצוב בחולון. המפגש ייערך במקביל לנעילת התערוכה "‏בודיקה - רגע בודד במעגל", המעלה שאלות פילוסופיות מהותיות על מחזוריות הקיום האנושי. התערוכה כוללת פרטי סרטים, חפצים, צילומים, הדפסים, עבודות סאונד, לבוש, פסלים ואובייקטים בעיצוב בית האופנה הבריטי בודיקה ואמנים נוספים. התערוכה תנעל ב-20 באוקטובר.


יום שלישי, 16 באוקטובר, בשעה 20:30
כניסה: 20 ₪.

 

שיח עם האמנית אגנישקה פולסקה

 

במסגרת "שנה של האופנה במוזיאון בית העיר" יתקיים מפגש עם האמנית אגנישקה פולסקה, המציגה עבודת וידאו חדשה, "צללית כפולה", שנוצרה במיוחד עבור התערוכה בבית העיר. במפגש תשוחח פולסקה עם האוצרת גלית אילת על עבודותיה וההקשרים בהם היא מתקיימת.
 
במפגש בבית העיר, תספר פולסקה על השקפת עולמה כאמנית פולניה צעירה, שעבודתה מאופיינת בהתבוננות ביקורתית על האוונגרד תולדות האמנות  של פולין אשר על ברכיו צמחה. פולסקה יוצרת עבודות וידאו מרשימות מחומרים קיימים, המשלבות אנימציה, איורים, צילומים ישנים ובנייה מחדש של קטעי ארכיון. בהתערבויות עדינות ומניפולציות שקטות בחומרים הקיימים, פולסקה מוציאה את הדימויים מהקשרם הראשוני ומשווה נופך תיעודי לעבודותיה. חקירתה הוויזואלית עוסקת בזמנים אבודים ובדמויות נשכחות ומפנה את המבט לעבר, מימדיו הבדיוניים והיותו נתון לעיצוב מחדש. פולסקה שגדלה בפולין שלאחר נפילת הקומוניזם היא חלק מדור של אמנים פולנים צעירים שפרץ אל סצנת האמנות הבינלאומית.

התערוכה "רגע בודד במעגל" נוצרה על ידי בית האופנה הבריטי BOUDICCA במיוחד עבור המבנה המעגלי של בית העיר וכיכר ביאליק, ועוסקת במחזוריות הקיום האנושי ובמצבו של האדם כיום. בנוסף, משתתפים בתערוכה, אמנית הוידאו הפולניה אגנישקה פולסקה, האמנית  תמר הרפז ומעצבת הנעליים הברזילאית אנדראה צאבס. אגנישקה פולסקה, חיה ועובדת בקראקוב ובברלין. הציגה תערוכות יחיד בגלריות נבחרות בברלין, קרקוב ווינה והשתתפה בתערוכות קבוצתיות ב- KW Institute בברלין, במוזיאון לאמנות מודרנית בוורשה, בטייט מודרן בלונדון ועוד.

יום רביעיי, 17 באוקטובר, בשעה 20:30
בית העיר, רח' ביאליק 27, תל אביב - יפו

כניסה: 10 ₪.

אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק : איילת ביתן שלונסקי
מנהלת אמנותית: קלודט זורע
הפרויקט הינו שיתוף פעולה של בית העיר- עיריית תל- אביב- יפו, המכון הפולני בישראל ומשרד החוץ.

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק