search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

פתיחות ואירועי האמנות של השבוע

8/01/2012

תערוכות פתיחות ואירועי אמנות של השבוע החל מה 8.1.2012 

(הסקירה השבועית גם בדף החדש של ארטפורטל בפייסבוק. להצטרפות לדף - לפייסבוק )

הזדמנות אחרונה
שבוע אחרון לתערוכה
"הנמרודים החדשים" בבית האמנים בירושלים . ביום ה' 12.1.2012 שיח גלריה אחרון עם גדעון עופרת האוצר ב-18:00,  ובשבת 14.1 הסגירה.

פתיחות השבוע :

פתיחות ואירועים בתל אביב

גלריה אלפרד מזמינה אתכם לקחת חלק ביוזמה חשובה ומבורכת! תערוכת מכירה בת 3 ימים – תרומה למורן פריימן החולה בסרטן. עשרות אמנים ואמניות התגייסו לתערוכת ההתרמה הדחופה, המיועדת לרכישת תרופה יקרה שאינה כלולה בסל התרופות ועשויה להציל את חייה של מורן! הפתיחה ביום שלישי הקרוב ה 10.01.12 בשעה 20:00  


 

think you smART? -תערוכה וארוע אמנות על תרבות הטכנולוגיה לערב אחד האירוע יתקיים במועדון מקסים ביום ששי ה13.01.12 משעה 21:30

 

לי ינור בזימאק -  פתיחת התערוכה "Come Dance With Me"  ביום חמישי ה 12.1.2012 של לי ינור מפגישה בין שלושת המדיומים וידיאו, צילום ואמנות פלסטית תוך ניסיון ליצור אחידות ביניהם לכדי ישות חדשה. מדובר בז'אנר ייחודי כשינור עצמה היא הכוריאוגרפית, האמנית והיוצרת בו זמנית.  שילוב האמנויות הבא לידי ביטוי בעבודתה של ינור מקורו ברב גוניותה של ינור כאמנית לאורך השנים: ינור רקדה במשך שנים רבות ועבדה כיוצרת, כוריאוגרפית, במאית, מעצבת במה ואמנית פלסטית. בזמן שהותה בפריס בשנות ה – 90 עבדה עם כוריאוגרפים רבים על עבודותיה וסרטיה. ב-17.1 יוקרן סירטה "קפה עם פינה" במוזיאון תל אביב.

בגלריה גבעון , וידאו, רשת וקופסה שחורה החל מ-12.1. התערוכה 'וידאו רשת, קופסה שחורה' היא תצוגה של לקט עבודות וידאו הלקוח מאתר האינטרנט די.וי. בלוג האתר, אשר התחיל פעילותו בשנת 2005, הוא עדות להתרחבות המהירה של אמנות הוידאו באינטרנט (ובמיוחד ארט-וידאו שיועד כבר בעת יצירתו ישירות למדיום האינטרנט). האתר מתפקד כמגזין יומי מקוון וארכיון עבור קטעי וידאו בפורמט ה 'קוויק-טיים' והתעקשות יוצריו כי כל יצירה שפורסמה חייבת להיות מאוכלסת בשרת הביאה לכך שאין אתר מקביל לו כארכיון המתעד את השנים הראשונות של ארט-וידאו ברשת

בגלריה הקיבוץ ב-12.1 יפתחו התערוכות: אורלי סבר- יחידות, וצור ברק- נוף תחום.  צור ברק בוחן את המבנה האדריכלי כמעשה של חסימה ופריצה. הוא מתכתב עם הדרך שבה אמנות פלסטית רואה קירות כהזדמנות להביא לחלל ערכים נוספים ונותן את תשובתו שלו להעדר חלון, בכוונו לנוף אמיתי אחר. אורלי סבר תציג בחלל הכניסה לגלריה מספר מקבצים פיסוליים, הערוכים בגובה עין אחיד. המבנים עשויים במכוון באופן מגושם, נראים כאילו הם רוצים לשקוע אל בסיסם, או להתפקע ולפרוץ את המעטפת שלהם.המבנים מתייחסים בחלקם לסביבה מסוימת, אם זה מבנים של ראשית ההתיישבות הקיבוצית, כמו חדר (שהוא בית מאוד בסיסי), רכבת (מבנה לכמה בתים מחוברים), מגדל מים, מגדל צפייה או שמירה, או סילו. יש גם הרבה מקלטים אטומים, מלאים עד אפס מקום. חלק אחר של המבנים מתייחס לצורות בסיסיות של ארכיטקטורה, כמו מלבן, עמוד או גליל, טרפז ועוד. הן נראות מופשטות יותר, אך עדיין מתקיימות בין מבנה לבין צורה פיסולית/הנדסית.

ברוטשילד אמנות ב-12.1 תערוכתו של מאיר אפלפלד "ציורים" .בתערוכה יוצגו ציורי טבע דומם עם כלי נגינה לצד ציורי חורשה ("חורשת הירח" המצויה ליד ביתו) ומספר נופים.

 

 

בגלריה לאמנות נאיבית ג'ינא,דיזנגוף 255,  נפתחת ב-12.1 תערוכה של ציורים נאיבים מברזיל ומארגנטינה. הגלריה מרחיבה את שעות פעילותה בתערוכה זו גם לימי א' .

 

בגלרייה נגא שיח גלריה ביום שישי ה13.1.12 עם אורן בן מורה בשעה 12:00

 

"למות לאט" שיח גלריה בתערוכה של ז'אק קתמור והעין השלישית הפתיחה: יום שישי, 13.01.2012 בשעה 12:00

 

שיח גלריה עם האמן בעז נוי ב גלריה צדיק  אודות תערוכתו ביקורי סטודיו שבת, ה-14/1/12 בשעה 11:00


 

נמשכות:

התערוכה "אישה" בגלריה גבו

 

 

אירועים מתקרבים:

ב-19.1 בגלריה גורדון תערוכה של מאיה כהן לוי .

 איתן בן משה בתערוכה ירחי יריחו באלון שגב ב-19.1.

שיח גלריה יתקיים  בגלריה האחרת בחולון  עם אבנר בר חמא יום שלישי31.1.1 בשעה 15:30

פתיחות בצפון
במוזיאון הפתוח תפן תערוכת יחיד חדשה של מוש קאשי באוצרותה של רותי אופק בכל חללי המוזיאון החל מ-14.1 . התערוכה תלווה בהוצאת ספר אמן

במוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה ב-13.1 תיפתח תערוכת הציורים של יצחק גרינפילד- קיבוץ וירושלים .

בבית גבריאל בכנרת. מ-16.1  תערוכת היהודי הנודד -סיפור של מסעות , בהשתתפות האמנים- אברהם בן נפתלי, אוהד נוה, זאב דקל, יובל דורון, מינה פוטסמן, מרגלית רג'ואן, נתן גרינבוים, סמדר ברנע, שולה יחזקאל, שלומית רדי, עמית וורגפט.

בכפר סבא

שיח גלריה בהשתתפות האמן אלי גור אריה והאוצרת, ביום חמישי 12/1/12 בשעה 20:00

 

בנתניה
בתערוכת יחיד בגלריה העירונית בנתניה, תציג האמנית נעה יקותיאלי החל מ-12.1, סדרת עבודות בטכניקת חיתוך נייר. בתערוכה תוצגנה עבודות אינטימיות בדו-מימד לצד מיצבי ענק.
העבודות מכילות דימויים סימבולים ופיוטיים העוסקים במטען; מה אנו סוחבים איתנו? מהו המטען האישי והקולקטיבי שאותו נושאת האנושות? האם ישנה הפרדה בין אותו מטען לאדם או החברה הנושאים אותו?

בירושליים
בגלריה דוויק
, במשכנות שאננים . החל מ-13.1 תערוכתן של איטה גרטנר ודרורה דקל "סוכריות שחורות" . התערוכה מפגישה בין יצירתן של שתי אמניות העוסקות בתהליכי ילדות התבגרות ונשיות כנתונים בתנודה מתמדת בין פחדים וטראומות לפנטזיות וחלומות אשר מפרה את התודעה ומעצבת אותה. שתי האמניות נוגעות בדרכים שונות בזיכרון, באופני ההבניה שלו ובהתמודדות עימו, וכיצד הוא מועלה באוב, נמחק וחוזר חלילה. בעבודותיהן מתמזגים המשחק עם האימה, ההתרפקות עם השחרור, אם באמצעות רישום וציור אינטואיטיבי וסימבוליסטי אצל איטה גרטנר, ואם באמצעות שילוב של חומרים שונים, צילומיים, טקסטיליים ואחרים, והפיכתם ליישות אחת אצל דרורה דקל.

מכירות פומביות קרובות - פרטים נרחבים יותר בימים הקרובים בארטפורטל

בית המכירות קלאודיוס יקיים מכירה פומבית של יצירות אמנות ישראלית ב-17.1 ובתאריכים 18.1 ו-19.1 מכירות פומביות של עתיקות ופריטי אומנות.

ב-24.1 תתקיים במלון המלך דוד בירושלים המכירה הבינלאומית של בית המכירות מצארט. המכירה תתקיים בשעה 19:30.

בית המכירות תירוש יקיים את מכירת ינואר המסורתית של אמנות ישראלית ובינלאומית בשני חלקים .חלק א' הכולל בד"כ את המכירות בעלות ההערכה הכספית המוקדמת יתקיים ב-28.1 . וחלק ב' יתקיים ב-4.2 .

 

 

 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק