search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

שחור לבן ב"גבו" ולבן באונ' תל אביב

"שחור לבן" קבוצתית בגבו (מ-18.2) , ו"לבן" תערוכת צילום קבוצתית באוניברסיטת תל אביב (מ-22.2)

18/02/2011
הגדל

גלריה גבו מציגה את התערוכה הקבוצתית שחור לבן בהשתתפות : ניר אוחיון , דוריא, לוסי אלקויטי, איה חוברס

המונח 'שחור לבן' , אומר רפי ברביבאי אוצר התערוכה , הוא סוג של בר - קוד ,מטאפורה לתיאורה האמנותי של התערוכה המוצגת בחלל GEBO. זהו מעין סוג של קליגרפיה, שפה בעלת תכנים מופשטים.

אם מדברים על 'שחור לבן' כנושא או תיאור, כי אז אנו יכולים לתפוש אתהמושג 'שחור לבן' במשמעותו הרחבה ביותר. אין אנו מתכוונים כאן רק לדימוי שלצבע אלא להווי החיים ולטיפוסי האדם, ההומאני והטכנולוגי ואולי סוג של ניסוי פיוטי של אמנים לגעת ברוח האדם.

על האמנים המשתתפים:

ניר אוחיון עושה שימוש באובייקטים שלו ב'טיירים' משומשים (פנימיות של גלגלי רכב), זהו חומר מאוד לא ידידותי לסביבה. במיוחד לתערוכה זו, לוקח אוחיון את החומר ומעצב איתו תבליטים שמתארים את הפרשנות האישית שלו לעולם החרקים, המקבלים מראה מאסיבי, מאיים שמתקשר עם פן בדיוני ואפוקליפטי.

ללוסי אלקוויטי, עולם דימוים מרתק, סוג של יצורים פנטסטיים. העבודות של אלקוויטי יוצרות מסות שחורות גדולות המבליטות דרמה באפור ושחור העבודות המוצגות בתערוכה כמו בעבודות אחרות שלה מציגה לוסי חיבורים גסים ולא פתורים.

דוריא,JD-Doria , מתייחס לציור כאירוע, ולקנבס כאזור פעולה אמנותי. "אני עיוור להבחין בין אמנות לחיים, עבודתי מתכתבת עם המופשט הא-פורמאלי. אני מבין אנרכיה כמצב יצירתי בו סמכות אינה קבועה,אובייקטיבית ונצחית, ובמובן הזה אני טוען שאנרכיה הינה הכרח אסטטי המשמר קצה-פתוח.

בציוריה של איה חוברס, קווי רישום עדינים הטווים רשת דקיקה אשר דווקא היא, מעצימה את הצורות המאסיביות. ברוב הציורים שולט הצבע הלבן, המסנוור, שאולי מתקשר בתודעת הצופה לשדה אין-סופי של שלג. אך הנחיתה בו איננה רכה כלל וכלל. בתוספת נטיפי הזפת שתחת ידה של איה הופכים ממוצק לזורם, וחבישות הגבס נוצרת שלמות של ניגודים הכואבת ומנחמת גם יחד.

 

 

 

 

 

לבן – תערוכה בספריה המרכזית של אוניברסיטת תל אביב

התערוכה לבן היא תערוכת צילום קבוצתית .בכל העבודות שולט המינימליזם והצבע הלבן , אומרת אוצרת התערוכה , תמר אלול "התערוכה מנסה לבדוק האם צבע אחראי לתחושה הנוצרת בתמונה. כלומר האם התמונות משדרות טוהר, רוגע ושקט, המזוהים עם הצבע הלבן, או אולי בניגוד למצופה, מתח רעש (לבן) ויום יומיות." התערוכה היא תערוכה 'שקטה' שמיעודת לחלל בו נדרש 'שקט ויזואלי'.כל הצלמים המציגים בתערוכה 15 במספר כולם הם בוגרי בית הספר הגבוה לאמנות הצילום. 'דרך צילום' .התמונות צולמו במקומות שונים בארץ ובחו"ל .

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק