search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
מוזיאון פתח תקוה לאמנות מציין חמש שנים לפעילותו בארבע תערוכות אומנות חדשות
מוזיאון פתח תקוה לאמנות מציין חמש שנים לפעילות בארבע תערוכות אומנות חדשות שיוצגו בתאריכים 5.11.09-5.2.2010 , במקביל נמשכת הצגת תערוכתו של פאול קור שנפתחה בספטמבר עד ל-30.1.2010 .על התערוכות …

דוד גז (הגדל)

 

דור גז,גיאורגופוליס,אוצרת דרורית גור אריה

 

דור גז , בתערוכת היחיד "גאורגופוליס" , מציעה התבוננות במיעוט הערבי-נוצרי בישראל , מיעוט שלא זוכה להתייחסות ממשית בשדה התרבות בישראל .

התערוכה הכוללת עבודות צילום , וידאו וסאונד מתרכזת בשלושה דורות במשפחת מונייר הישארותם והשתקמותם בעיר לאחר מלחמת השחרור .סיפור המשפחה כרוך בסיפורה של העיר ומציג פסיפס של זהויות בין דורי אישי ונוגע ללב שששל קיום רב תרבותי ורב לשוני מורכב. על אף שהתערוכה מזמנת התמודדות עם סוגיות הסטוריות טעונות , חלקן בעלות גוון פוליטי ,מוביל דור גז את הצופה להתבוננת בסוגיות אלה באמצעות סיפורים אנושיים ובדרך פואטית .שם התערוכה  גאורגופוליס , הוא כשמה של העיר לוד במאה ה-12 (עירו של ג'ורג')

 

נבט יצחק , שמחה גדולה הלילה , אוצרת דרורית גור אריה

נבט יצחקנבט יצחק מציגה יצירה מוזקלית-חזותית  .עבודתה של נבט יצחק עוסקת בעיקר בתזמורת קול ישראל בערבית ובנגניה , תזמורת שפעלה בשנים 1948-1993 בתחנת קול ישראל בערבית. נגניה היו רובם עולים מעיראק וממצרים . עם הגעתו של המוזיקאי זוזו מוסא ב-1957 הוקמה התזמורת הוקמה התזמורת במתכונתה המוכרת לקהל הרחב מהופעותיה בטלויזיה .  נבט השתמשה ביצירתה בחמרי ארכיון אותם פרקה והרכיבה , הרכבה שיצרה במה מחודשת לתזמורת שורשית זו.

 

קונברסיה , בהשתתפות איתן בוגנים, דור גז מיכל הימן ,נורית שרת תמי גרוס ,ראידה אדון רונה סגל ,שאדי סרור , אוצרת מעין אמיר

נקודת המוצא של פרוייקט קולנוע נסיוני זה  , הינו בחינה האם קונברסיה פנימית-פרטית , תרבותית ופוליטית אפשרית .לפרוייקט זה של הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה הוזמנו אמנים ליצור עבודות המתמודדות עם סוגיית ההמרה .

 

פאול קור מצייר , אוצרת גלית מנע (נפתחה ב-23.9.09 ותוצג עד 30.1.09)

פאול קורפאול קור הינו אמן ומחבר ספרי ילדים אהובים , כ"כספיון" , "הילד שאהב את הירח" ,"גן החיות הקסום" "המטפס הקטן והפרח הזוהר" ועוד. תערוכה זו חושפת חמרים נדירים מתוך תהליך היצירה של פאול קור ,צייר , מעצב גרפי ,מאייר ומחבר ספרי ילדים .התערוכה מאפשרת היכרות קרובה עם פאול קור האיש , דרך ציורים ,כרזות ,סקיצות לספרי הילדים המוכרים ורישומים צבעוניים . על יצירת סיפורי הילדים אמר פאול קור כי הוא מצייר סיפורי ילדים . התערוכה מאפשרת הצצה ליצירות כמו גם לסקיצות ואף להתלבטויות המלוות את תהליך יצירתו של פאול קור .

 

גן בעיר , תערוכה קבוצתית בהשתתפות אוהד מטלון ,אסף עברון ,דפנה גזית ,יהודית מצקל, ליאו קרוטיק, עמירם תמרי ,צבי שור ,רפאל מוהר – אוצרת סיגל ברקאי .

תערוכה קבוצתית זו עוסקת במפגש בין אדם וטבע ובקשר המורכב בינהם. דרך ציורים מאוסף המוזיאון וצילומים של אמנים עכשוויים עולות שאלות בדבר עיצוב הסביבה העירונית על רקע שינויים שחלו במרחב האורבני בעשורים האחרונים.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק