search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
אלימות - אשכול תערוכות במוזיאון חיפה לאומנות
נורברט ביסקי , שרשרת אורות (הגדל)

בתאריך 20.6.09 יינעל אשכול תערוכות האמנות בנושא אלימות של מוזיאון חיפה , ביום ה' 11.6 ב - 17:00 יתקיים סיור מיוחד במוזיאון בהדרכת תמי כץ-פרימן, אוצרת ראשית, מוזיאון חיפה לאומנות.

 

אשכול התערוכות כולל תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד של אמנים מובילים מהארץ ומחו"ל. - על התערוכות :

  

תערוכת נושא קבוצתית - היסטוריה של אלימות  

תערוכה  הכוללת עבודות של אמנים ישראלים ובינלאומיים מובילים, ובוחנת את מושג האלימות על הקשריו הפוליטיים המורכבים. התערוכה כוללת טווח התייחסויות רחב לסיטואציות של מתח, מאבק ומלחמה על רקע פוליטי, תרבותי ודתי במקומות שונים בעולם. העבודות בתערוכה אינן נושאות אופי תיעודי ישיר אלא מתייחסות לאלימות באופן עקיף ומופשט. העבודות נעשו בטכניקות ובמדיומים שונים: ציור, צילום, וידאו, מיצב, פיסול, עבודת סאונד ועוד. אוצרת: הדס מאור

  

אמנות עכשווית מפולין – בתערוכה "משחקי כוח": 

Schwarzmaler 2008 oil on canvas התערוכה משחקי כוח פורשת מבחר עבודות של שישה יוצרים, מהבולטים בסצנת האמנות החזותית בפולין, שעבודותיהם עוסקות באופן ישיר או מרומז בייצוגים שונים של אלימות. העבודות עוסקות בהיבטים שונים של אלימות וכמעט בכולן מגולם יסוד משחקי הקשור בהפעלת כוח: מנגנוני ענישה ופיקוח, גילויים של חוסר סובלנות ומצבים על סף האלימות הקשורים לקונפליקטים חברתיים, לאומניים ודתיים, חזיונות אפוקליפטיים, הפגנות אלימות, פיגועי טרור, וכן משחקי כוח במציאות וירטואלית וביקורת על האסתטיזציה של האלימות בתקשורת. אוצרת: תמי כץ-פרימן. התערוכה אורגנה בשיתוף מכון אדם מיצקביץ', ורשה, במסגרת שנת פולין בישראל 2009-2008, בסיוע משרד התרבות והמורשת הלאומית ומשרד החוץ של פולין.

 

  

נורברט ביסקי – ציורים 

נורברט ביסקי, שגדל והתחנך במזרח גרמניה, נחשב לאחד מהאמנים הבולטים של הגל האקספרסיוניסטי הגרמני החדש. הוא מציג ציורים העוסקים באלימות בהקשר של נעורים וכוח. ציוריו משקפים את הקונפליקט התרבותי שנבע מהאיחוד בין מזרח למערב גרמניה, ואת המעבר החד ממשטר קומוניסטי לתרבות צריכה קפיטליסטית.

  

ביליאנה ג'ורג'ביץ' – ציורים 

האמנית הסרבית ביליאנה ג'ורג'ביץ', נחשבת לאחת האמניות הצעירות הבולטות בסצנת האמנות המזרח אירופאית. היא מציגה ציורים גדולי ממדים שמתארים סצנות אלימות תוך כדי שילוב אלמנטים של קדושה וגרוטסקיות. עבודותיה משקפות בתכניהן האלימים את עובדת צמיחתה כאמנית בעשור של שנות התשעים – שנים שבהן הגיעה האלימות בארצה לשיאה בעקבות התמוטטות המשטר הקומוניסטי במזרח אירופה והתפוררותה הפוליטית של יוגוסלביה.  

 

  

AES+F – וידיאו 

קבוצת האמנים הידועה בשם AES+F היא אחת הקבוצות הבולטות בסצנת האמנות הרוסית העכשווית. הם מציגים את הפנטזיה העתידנית מהומות אחרונות (2007) – עבודת וידיאו הנחשבת לאחד ההישגים האיקוניים של הקבוצה – העוסקת בקשר שבין תרבות הצריכה והגלובליזציה לדימויים של אלימות ומלחמה המוכרים ממשחקי מחשב.

 

יציאת חירום: מרכז למדיה חדשה 

עדו שטרן: פליימווֹר (FLAMEWAR)  

תערוכת יחיד של עדו שטרן, אמן העוסק בנושאים של מלחמה ואלימות דרך פלטפורמה של משחקי מחשב. עבודותיו, המתאפיינות ביכולות תיכנות גבוהות, חוקרות הקשרים תרבותיים הקשורים למשחקי מחשב המערבים משחקי מלחמה וסיפורי כשפים. בתערוכה יוצגו שלוש עבודות וידיאו באנימציה ושתי עבודות בסגנון תיאטרון צלליות. אוצרת: אילנה טננבאום.

  

אדרנלין - סדרת תערוכות לאמנים צעירים על שם שפרה טורצקי 

עמנואל פייצ'ביץ': מפריח אהבות קודמות 

טל פרנק: ללא תמיכה 

עמנואל פייצ'ביץ' מציג גוף עבודות בצבעי מים על נייר בהשראת דימויים שנלקחו מעולם ההדמיה הרפואית. בפער שבין ה"היי-טק" הדיגיטלי של ההדמיה ל"לאו-טק" של צבעי המים הוא מעלה שאלות על האופן המנוכר שבו האדם חווה את קיומו ואת גופו בעידן הנוכחי.  

במרכז המיצב של טל פרנק נראה פסל של ילדה. על גופה ניגר נוזל כלשהו ממקור לא ידוע, שמצטבר לשלולית. בסצנה, שכמו הוקפאה מסרט אימה, עוסקת פרנק בחרדות הקשורות בהורות ובמוות.  אוצרת: טל יחס.

  

כל תערוכות האומנות יוצגו עד ה - 20.6.09 

שעות פתיחה:  

ימי א', ב', ג' ,ד': 10:00-16:00, ה' 16:00-19:00, ו' 10:00-13:00, שבת: 10:00-15:00

  

מוזיאון חיפה לאמנות, שבתאי לוי 26 חיפה. טל' חדש: 1599-50-22-11 

www.hms.org.il 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק