search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
אמנות יהודית עכשוית –"אור הגנוז" ו"זכר" ,תערוכות חדשות סוף 2007
אבנר בר חמא ורות קסטנבאום בן-דב בתערוכות חדשות. בר חמא בתערוכתו החדשה "אור הגנוז" בגלריה "היי טאצ' " בהרצליה ,ורות קסטנבאום בן-דב בתערוכה "זכר" בגלריה האחרת במכללת תלפיות בתל אביב.
הגדל

אור הגנוז-אבנר בר חמא                                    2007

  שיח אמן והדלקת נר שלישי של חנוכה יתקיים ביום 6.12.07 בין השעות 17:00 ל- 19:00                                                                      

לאבנר בר חמא,כאמן, אין יומרות לגלות את ה"אור הגנוז" שנגנז במקור לצדיקים לעתיד לבא, אך הוא מרשה לעצמו  להשתעשע במחשבה שלעתים הוא מגלה בטבע תופעות אור מדהימות, "רגעי השתאות" שיכולות אולי להידמות לאותו אור שברא הקב"ה ביום הראשון ש"צופה בו מסוף העולם ועד סופו" וגנזו. הרב קוק שהתפעל מהאור שבוקע מעבודותיו של רמברנדט, אמר פעם  שזהו סוג גילוי של אור הגנוז.

 

זה שנים שבר חמא מנציח אור זה במצלמתו והמחשב שמחליף אצלו את המכחול קרוב לעשר שנים, מעניק לו אפשרות להוציא אל הפועל פוטנציאל גלום במראות שהנציח באותם רגעי חסד שנראה לו שזכה לגלות.בעיני אבנר בר חמא האור הוא מופשט, רוחני ומתגלה מלמעלה. טבעי שעיניו תרות אחריו גם בתקרות של מבנים ציבוריים שאדריכלים הדגישו בהם את חדירת האור(מוזיאונים, בתי כנסת, כנסיות וכד'..).מאות צילומים כאלו הצטברו אצלו במשך השנים והם משמשים לו מקור השראה לחיפוש אור "מדומה", מכוסה ומוסתר.

בגלריה היי טאצ' 1.11.07 – 31-12-07 אוצרת דפנה נאור .לגלריה בהרצליה :  גלגלי הפלדה 16 א.תעשיה 09-9558429 

 

זכר – רות קסטנבאום בן-דב

נקודת המוצא של סידרת העבודות האחרונות של רות קסטנבאום בן- דב היא צירוף של שני דימויים והימצאותם באותה טריטוריה.

הראשון, ריבוע אפור, מופשט-לא מופשט, כמסופר במקורות, והאחר אריח של כיפת הסלע המעטר מבחוץ בתים מוסלמיים רבים. 

לדברי האמנית, הסדרה נולדה מתוך חוויית הביקור בשני בתים בסביבת מגוריה הקרובה בגליל, הנושאים על קירותיהם את שני הדימויים .

הצירוף שלהם הוליד את המחשבה הקשה שיתכן שהחורבן של האחד הוא הבניה של האחר, ולהיפך. מצד אחד, זאת מציאות היסטורית אכזרית, אך מאידך גם שאלה של זהות: האם זהותו של עם חייבת להתקיים משלילתו של האחר?

בעבודות קיימת התפתחות צבעונית– מגוונים כחולים ובהירים אל עבר צבע העור והבשר- אל חום האדמה והתפתחות של דימויים – מקדש, בית, פָּנים, אדמה. 

המקדש מופיע במעומעם ליד כיפת הסלע הנמחקת. וכך הזוגות של חורבן ובניה, מחיקה וקיום.  הבית הפרטי המתקיים על שרידי בית קודם.

השחתת הפנים, האדם, מביאה לשבירת החלוקה לשני טורים, לסיום משותף, ליחד, אך זהו קיום משותף ללא מקדש, בית או פנים, ונשארת רק אדמה שוממה ויבשה.

הגלריה האחרת-מכללת "תלפיות", רח' הזרם 10 תל אביב טל: 03-5128507      17.10.07-30.11.07 

אוצר אבנר בר חמא 054-4855050

 

אמנות יהודית עכשוית

עוד על תערוכות  בנובמבר 2007

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

עוד על אמנות יהודית

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק