search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"צבע גלילי"

1/09/2013
מיכאל חאלק "ללא כותרת" ציור שמן על עץ (הגדל)

 "צבע גלילי" , אירוע האמנות המרכזי בסוכות יתקיים בחצור הגלילית בתאריכים 20-25.9.2013

 

אירוע האמנות המרכזי בסוכות בישראל -"צבע גלילי" יתקיים בחצור הגלילית בקריית החינוך של אורט ביישוב.

האירוע הנרחב והמגוון יאפשר חשיפה איכותית למגוון תצוגות איכותיות הן של אמנים ותיקים מכל רחבי הארץ והן של עשרות אמנים צעירים מהצפון הנמצאים בתחילת דרכם.

היריד ושלל האירועים הנלווים לו יהיה מוקד משיכה למבקרים הרבים הצפויים לפקוד את הגליל בימי החג וכמובן לתושבי המקום.

על האירוע אומר יאיר גרבוז היועץ האמנותי של האירוע - “איננו מביאים את האמנות מהמרכז לפריפרייה, אנחנו מסייעים לצפון לייצר את ‘הסצינה’ הגלילית וההתרחשות היא מרתקת.”

עוד אומר גרבוז “אנחנו משיקים כאן מפעל שהוא תחילתה של מסורת ארוכת שנים. היריד הוא התרחשות חיה ותוססת שתתעצב תוך כדי מסע על ידי תגובות של מבקרים ואמנים.”

יאיר גרבוז, יחד עם האוצרת טלי בן נון וועדה מקצועית שכללה את יורי כץ – אמן, מרצה ואוצר, וכן עם מעין אמיר – אוצרת ומרצה בכירה באקדמיות במרכז, בדרום ובצפון הארץ, בחרו ב 40 אמנים מתוך מאות יוצרים שנענו לקול קורא.

לכל האמנים המציגים ביריד יש קירבה כזו או אחרת לצפון, בעבר או בהווה.

“בשדרה בה יציגו האמנים שנבחרו ע”י הוועדה, הקפדנו על איזון בין אמנים המציגים במרכז הארץ לבין מי שלא היתה להם הזדמנות להגיע לשם.

בין האמנים יש כאלו שמעולם לא נחשפו לקהל הרחב ולבד מאיכות אמיתית, יש בעבודותיהם גם תמימות מקסימה של מי שמנותקים מטרנדים ומגמות עכשוויות באמנות”. מדברי טלי בן נון, אוצרת עצמאית ויועצת אמנות, ילידת כפר תבור. “צבע גלילי הוא נקודת מפגש לאמנים בני דורות שונים, צעירים ומבוגרים, אמנים בתחילת דרכם לצד אמנים המרבים להציג וזוכים להצלחה, יהודים וערבים, ואמנים העוסקים במדיומים שונים כמו ציור, רישום, פיסול, צילום ווידיאו.

גילינו כישרונות מרתקים בקרב יוצרים שלא קיבלו עד כה הזדמנות לחשוף את עבודתם בפני קהל רחב”.

ביריד יציגו שש המכללות לאמנות של הצפון עבודות של הבוגרים המצטיינים לדורותיהם. המכללות הן תל-חי, צפת, כנרת, אורנים, ויצ”ו חיפה ואוניברסיטת חיפה.

אספנים וקהל המבקרים יוכלו לרכוש את היצירות שיוצגו ביריד במחירים שווים לכל נפש שנקבעו בידי האוצרים.

במקביל ליצירותיהם של האומנים החדשים יוצגו ב”צבע גלילי” כמה מהאוספים הנחשבים בישראל, כאלה שאינם פתוחים בדרך כלל לקהל הרחב.

בין אלה ניתן למצוא את האוסף של המוזיאון הפתוח של סטף ורטהיימר בתפן - אוצרת רותי אופק, את אוסף ציורי גליל של מוזיאון בר-דויד בקיבוץ ברעם - האוצרת סול לזיני ,את אוסף צילומי טבע וקופסאות קק”ל מעוטרות של הקרן הקיימת לישראל

ובנוסף לאלה תוצג תערוכה מיוחדת של אחד האוספים הגדולים והותיקים בישראל, אוסף בנק לאומי.

הבנק הרים תרומה משמעותית לקיום “צבע גלילי” ולכבוד האירוע אצרה ד”ר סמדר שפי תערוכה מיוחדת וחד פעמית של עבודות מהאוסף, אשר תתארח באירוע הגלילי. לצד התערוכות יופעל מתחם ענק של סדנאות אמנות ויצירה לילדים, מה שיהפוך את היריד לבילוי משפחתי מהנה למבקרים הרבים בצפון בחול המועד סוכות .

שמעון סוויסה ראש המועצה המקומית אומר:” היריד הזה הוא השער שדרכו עוברת חצור הגלילית בדרכה להפוך למוקד תיירות.

 

מרגש אותנו ש’צבע-גלילי’ אחד האירועים הגדולים בישראל בתחום האמנות קורה דווקא אצלנו ואנחנו מצפים לבואם של עשרות אלפי מבקרים”.

הקק”ל משלבת את יריד האמנות בתוך חבילת בילוי ישראלית שמוצעת למאות אלפי מטיילים שיעלו בחג הסוכות לצפון- “טבע וצבע בגליל”.

בילוי שמשלב ביקור באתרי טבע כמו אגמון החולה, פארק הירדן, יער ביריה ואחוזת דוברובין עם ביקור ביריד “צבע גלילי”.

 

כל האתרים האלה בגליל נמצאים במרחק של רבע שעה נסיעה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק