search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

לימודי אומנות - המדרשה לאמנות בית ברל

 

 

אודות בית הספר לאמנות-המדרשה 

 

המדרשה לאמנות היא אחד המוסדות המרכזיים בארץ המכשירים אמנים בתחום האמנות הפלאסטית, הוידאו והקולנוע. 

עם השנים ביססה לה המדרשה מעמד של מרכז תרבותי. 

ייחודה נובע מהישענות על מסורת רבת שנים ודורות שונים של אמנים המלמדים בה, תוך עיכול מתמיד של תפיסות חדשות, מגמות ותמורות בשדה האמנות העכשווית ודגש על "רוח הזמן". 

 

המדרשה לאמנות מוסמכת להעניק תואר אקדמי B.Ed. באמנות.  

 

במדרשה מלמדים טובי האמנים בארץ, אמנים בעלי תפיסות שונות ואף סותרות, המייצגים בעשייה האמנותית שלהם ובפועלם כמורים את רוח המדרשהפלורליזם רחב המאכלס תפיסות עולם מגוונות המתעמתות זו עם זו ומייצרות שיח פורה ועירני. רוח זו מאפשרת לסטודנט לפתח יכולת חשיבה וביקורת עצמאית ולבסס לעצמו את דרכו האמנותית הייחודית. 

 

המדרשה שואפת להעניק לסטודנט אחיזה איתנה בגוף הידע הסובב את האמנות תוך ביסוס ושיכלול של אמצעי העשייה שלו. 

ללמוד את האמנות כשפה, כדרך חשיבה, תוך יצירה של תשתית מעשית, עיצובית העומדת בבסיסה. 

 

המדרשה מאפשרת לשלב לימודי אמנות בלימודי חינוך לאמנות, לבנות מהלך לימודי שסופו מעורבות בתרבות, הן כאמן יוצר והן כמורה. 

המפגש בין העיסוק באמנות והחינוך לאמנות, מחייב את הסטודנט להגדרה של עמדה ותפיסת עולם אישית ביחס לאמנות בפרט ולתרבות בכלל. תוך למידה של גישות ותפיסות שונות המתקיימות בשדה האמנות מבסס הסטודנט "אני מאמין", מאחוריו יעמוד כמורה לאמנות. 

 

במשכנה בקלמניה, מערכת מבנים משוכללת המתאימה לצרכיו של בית ספר מודרני ומתקדם. 

בקמפוס החדש סדנאות גדולות, חדרי לימוד מרווחים, חדרי עבודה אישיים לתלמידים ואולמות תצוגה המצויידים במיטב המתקנים הדרושים למוסד אקדמי המשמש כבית-ספר גבוה לאמנות וחינוך לאמנות. 

 

הכשרת אמנים מורים במסלול לתואר ראשון .B.Ed 

הלימודים מורכבים משלושה תחומים מרכזיים: לימודי אמנות מעשית, לימודי אמנות עיונית ולימודי חינוך.  

 

מסלולים נוספים ללימודי אמנות 

בנוסף להכשרת מורים אמנים, מציעה המדרשה אמנות ללומד בה התפתחות לקראת היותו אמן יוצר באחד או יותר שטחים של האמנות החזותית. וזאת באמצעות לימודי תעודה במסלול לימודים ארבע שנתי ומסלול לימודים בתכנית אישית. 

 

תכנית הלימודים מיצרת תשתית רעיונית משותפת לצוות אמנים פעילים, צוות שהוא פלורליסטי רב גוני, ומאפשרת לכל תלמיד לגלות את יכולותיו ולבחור את העדפותיו. 

 

בנוסף לכל אלה מתחשבת התכנית בעובדה שתקופת שהותו של הסטודנט בין כותלי המדרשה היא גם תקופה של תהליכי הבשלה רגשיים לקראת היותו אמן. תקופה, בה הוא מקיים יחסי גומלין עם סטודנטים אחרים העוברים תהליך דומה ועם אמניםמורים ותיקים. 

 

לימודים לתואר שני .M.Ed בחינוך לאמנות 

הלימודים לתואר שני (M.Ed.) מאפשרים למחנכים לאמנות לקדם את עצמם ולהתפתח מבחינה מקצועית. תכנית הלימודים היא מודולארית ומאפשרת למשתתפיה להתפתח בכיוונים שונים בחינוך לאמנות בהתאם לבחירתם ונטייתם 

 

לימודי קולנוע 

המדרשה מציעה מחלקה ללימודי קולנוע, שמטרתה להכשיר את בוגרי המחלקה לחשיבה מעמיקה על קולנוע ולעשייה קולנועית איכותית. 

התכנית כוללת לימודים עיוניים ולימודים מעשיים בכל תחומי הקולנוע. 

 

מסלולי לימוד נוספים 

קיימות שתי מסגרות לימוד נוספות הפועלות במדרשה:  

טיפול באמצעות אמנויות. 

הכשרת מדריכים לאמנויות. 

 

כמו כן, במסגרת בית הספר לאמנות פועל המרכז למדע ולאמנות לגיל הרך - מיועד לילדים בגילאים 3-7 פועל לפיתוח סקרנות ודמיון, פיתוח החושים והחשיבה הויזואלית באמצעות התנסות ויצירה 

  


 09-7478701/4

 


 

 midrasha@beitberl.ac.il 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק