search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"ציפורים" - תערוכתה של אודרי ברגנר בגלריה ברנרד, תל אביב

 

ב 1950 הגיעו בני הזוג ברגנר לישראל מאוסטרליה. בנוסף לציור, עסקה אודרי שנים רבות בעיצוב תפאורות ותלבושות לתיאטרוני הבימה, הקאמרי ותיאטרון האידיש שפיל, ובמיוחד עיצבה תפאורות להצגותיהם של ידידיה ניסים אלוני ושמואל בונים.

אודרי איירה ספרים רבים והציגה תערוכות רבות בארץ ובחו"ל.  ציוריה נמצאים באוספי מוזיאון ישראל, ירושלים, המוזיאון לאמנות מודרנית, חיפה ובאוספים פרטיים, בארץ ובחו"ל.

עבודותיה מוצגות בתצוגות קבע באוניברסיטה העברית, בירושלים, בקמפוסים בהר הצופים
ובגבעת רם.

 

בשלוש השנים בהן פסקה לצייר בסטודיו שלה בתל-אביב, שיקעה עצמה אודרי ברגנר בכתיבת ספרים ואיירה את ספרי שיריה של לאה גולדברג וספרים נוספים. בשנת 2002-3, החלה ברגנר את סידרת ציוריה, "ציפורים", אשר הוצגו לראשונה במלבורן, אוסטרליה, ב- 2004.

 

בתערוכתה בגלריה ברנרד תציג ברגנר, 13 ציורי שמן על בד ועוד 8 אקוורלים, מתוך ציורי הסדרה "ציפורים", שטרם הציגה בארץ.

בצבעי אדום, שחור וצהוב בהם היא מכסה את משטחי הציור שלה, יוצרת ברגנר רקע חריף ודרמטי לדימויי הציפורים העולות מתוך בדיה ומנסות ללכוד את מבטינו בצורתן השבירה.

בקווים חדים והחלטיים מציירת אודרי ברגנר את ציפוריה, אשר נולדו מתוך הצורך שלה להגיב על האירועים המתרחשים סביבה. "וכיוון שאיני מוצאת דרך להלביש נושא ברוח הזמנים, הנחתי למכחול שלי לשוט וחשבתי על הצבע עצמו: מרקם, גוון, צורה, הרבה אדום ושחור", כותבת ברגנר בקטלוג תערוכתה.

הצורות אותן אודרי יוצרת מזכירות ציפורים ארוכות רגליים, כמעט אנושיות, הלכודות בין שמים וארץ, מבלי יכולת להינתק מתוך הסבך אליו נקלעו במעופן. אלו ציפורים הנוסקות, או צונחות ארצה, ונדמות "לתושבי הפלנטה במאמצם להפוך את החיים לאפשריים" אומרת ברגנר.

"גוף העבודות המוצג בתערוכה יוצר אי נוחות, או אי נחת, ישנה תחושה של מאבק, מתח, חרדה ופיתוי, ניסיון נואש לנסוק אל על, או לנחות על קרקע מוצקה.

מרכז הכובד של הציור נמצא לרוב בחלקו העליון ונשען על בסיס דק כרגלי ציפור, דבר היוצר תחושה של חוסר יציבות ומשען רעוע". כותבת מאיה מור בקטלוג התערוכה.

אודרי ברגנר, המיטיבה לשלב לאורך השנים בין ציור פיגורטיבי למופשט, מקפידה לשרטט מבעד לרקע הסוער של ציוריה את דמותן של הציפורים. בעזרת קווים ישרים ומשולשים חדים וגיאומטריים, ההופכים למקור וכנפיים, היא מעניקה למושאי יצירתה את תנועתם הדינאמית, תוך שהיא מקפידה על חזותם מלאת הביטוי.

אוצרת מאיה מור

התערוכה, "ציפורים", תוצג בגלריה ברנרד.

בן יהודה 170, תל אביב,  טל: 5270547- 03.


שעות הביקור בגלריה ברנרד

 

ימים ב' – ה'     13:00 – 10:00,          19:00 – 16:00,       יום ו'        13:00 – 10:00

 


תאריך 11/10/2007 - 9/11/2007
מיקום גלריה ברנרד
בן יהודה 170, תל אביב
מארגן האירוע אוצרת : מאיה מור
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק