search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

זיכרון וגיאוגרפיה באום אל פאחם

זיקה למקום

 

בתערוכה הנוכחית בגלרית אום אל פאחם מציגות ארבע תערוכות יחיד, מתוכן שלוש של אמנים פלשתיניים, עבודת וידיאו של זוג אמנים בינלאומיים ותערוכת צילום קבוצתית. כל התערוכות מתמודדות עם הזיקה למקום, תחום, גבולות וזיכרונות אישיים.


זיכרון ויזואלי - תערוכת יחיד של האמן פואד אגבריה
הפער שבין החיים הבוהמיים של אגרביה לבין החיים המסורתיים של משפחה הוא הנושא המרכזי של עבודותיו. בסגנון ציור מודרניסטי הוא מוביל את צופיו אל נוף ילדותו האבודה. הוא חוזר אל כפר הולדתו, שם בילה את ילדותו הנאיבית כדי לבחון את גבולות המקום מחדש כאדם בוגר מפוכח ובעל מודעות חברתית ופוליטית. 

אוצר: עבד עאבדי

הנוכח נפקד - תערוכת יחיד של האמנית נסרין אבו בכר
מיצביה הגדולים של אבו בכר, המשלבים רדי מייד  וחומרים גולמיים, עוסקים במגדר, פמיניזם ומקום האישה הפלשתינית העכשווית וכן בקונפליקט של ההגשמה העצמית כאישה אמנית בשדה האמנות. האוצר והבמאי אבו ג'אבל, מביים ועורך את עבודת שלה הבוחנת שלבים נשיים מהילדות וגיל ההתבגרות.

אוצר: סלים אבו ג'אבל

האביב הערבי - תערוכת יחיד של האמן חאדר וואשח
חאדר וואשח נולד למשפחה פלסטינית בעזה, נשא אישה בדווית וחי עמה ברהט, כאזרח ישראלי. הוא עובד בתחום של ציור ורישום על מגוון מצעים כמו בדים, לוחות עץ, ניירות צילום ועוד. בסיטואציה זו  – כשזהותו שנויה, מיטלטלת בתוך הוויית הסכסוך הישראלי-פלסטיני – הוא בוחן ביצירתו את מושג השייכות במשפחה, בדת, בשבט,  מבחינה תרבותית, לאומית ומקצועית, זאת דרך התבוננותו בתופעת "האביב הערבי".

אוצר: פרופ' חיים מאור  

זיכרון וגיאוגרפיה, וידיאו (1995) האמנית דוריס בלום (נורבגיה) בשיתוף עם האמן ויליאם קנטרידג' (דרום אפריקה)
וידיאו תיעודי של עבודת אדמה שנעשתה בשנת 1995 בביאנלה לאמנות ביוהנסבורג על ידי שני האמנים. העבודה כללה שני אירועים במרחב ציבורי בהם הדליקו כתובות אש מונו מטליות, האחד בדמות שער והשני בדמות לב אנושי. המבט הצילומי נע מתקריבים וראיון עם האמנים ועד למבט ממעוף ציפור, על מקומה של העבודה במרחב.


צללי הזמן – תיעוד צילומי של זקני ואדי עארה - תערוכה קבוצתית
תערוכת צילום קבוצתית של אמנים ישראלים מהשנים 2008-2013 . התערוכה מציגה דיוקנאות של זקנים בשנות ה-80 לחייהם, מהתושביים הותיקים של ואדי ערה  לפני 1948. הצילומים צולמו בחלל מגוריהם העכשווי, בתים שנבנו לאחר הקמת מדינת ישראל, בתי בטון של התקופה המודרנית ולא בתים מסורתיים עשויי חימר ואבן מסורתית של הכפר. קונפליקטים חיצוניים ופנימיים, כמו גם תבניות פיזיות ומנטליות נוצרים בבתים. משתתפים: שי אלוני, עמאר יונס, חאלד וווג'דאן פעואר.
אוצר: גיא רז


 


תאריך 20/12/2012 - 31/01/2013
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק