search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

על דת וטאבו בבית האמנים ירושלים

רייזא נאך ירוּזלם : דת, מסורת וטאבו

 

נקודת המוצא לתערוכה התגבשה סביב תפקיד הדת והמסורת בעבודתם של האמנים שהוזמנו להשתתף בתערוכה. התערוכה מפגישה עשרה אמנים הפועלים בברלין. המכנה המשותף ביניהם הוא התמודדות אישית עם נושא הדת, וקיימת זיקה בעבודתם לשלוש הדתות המונותאיסטיות העיקריות: יהדות, אסלאם ונצרות. התוצאה היא דיאלוג בין-דתי, שבאות בו לידי ביטוי נקודת החיכוך והמפגש ביניהן. בתערוכה מוצגות עבודות ממדיומים שונים המבטאות את החוויה האישית בעולם הדתי. בעבודות רבות עולה הדת כמשא כבד שעל הפרט לשאתו. בה בעת ניכר בהן הקסם מהריטואל והמנהגים.

שם התערוכה מתייחס לעיר ירושלים כחוליה מקשרת בין שלוש הדתות המונותאיסטיות הראשיות. כמה מן האתרים המקודשים ביותר ליהדות, לנצרות ולאיסלאם שוכנים במזרח ירושלים, ביניהם הכותל המערבי, כנסיית הקבר, מסגד אל-אקצא וכיפת הסלע שעל הר הבית. מקור הביטוי הגרמני Reise nach Jerusalem, "כיסאות מוסיקליים", באזכורים היסטוריים שונים, אחד מהם נוגע לצלבנים ולניסיונותיהם הרבים להגיע לירושלים במסגרת עלייה לרגל. הביטוי משמש, בין השאר, לתיאור מצב כאוטי או לציון תנועה או חילופין בין דמויות (כמו במשחק הילדים "כיסאות מוסיקליים"). 
התערוכה הוצגה לראשונה בKunstraum Kreuzberg/Bethanien בברלין ביוני 2012.

אמנים משתתפים
טרודי דהן , נזקת אקיג'י , פאבל פיינשטיין , זהר פריימן, רבי ג'ורג'ס , סטיבי הנלי , ארוויל יובקוביץ' , יורי חרצ'נקו , איווילה קלינקה ובנימין רייך.

אוצר: סטפן באואר
פתיחה חגיגית : חמישי   13.12.2012  בשעה 18:00

חמישי, 13.12- ערב הפתיחה ובשבת, 15.12.בשעה 12:00
מיצג של רבי ג'ורג'ס

נעילה: שבת 16.2.2013

 

תערוכות נוספות שייפתחו ב13.12 בבית האמנים בירושלים :

 

ריבה פינסקי אוודיש

ריבה פינסקי אוודיש חוקרת את היחס בין  פעולת הציור למצע, החומר הנתון כרדי מייד, בדים שונים בעלי מירקמים ומארגים שונים, לתוכם  ועליהם היא רושמת ומציירת ביד חופשית דימויים אישיים וסהרוריים. בשונה מעבודות העבר, העבודות המוצגות בתערוכה זו ממושמעות לסדר המוכתב על ידי הגריד, הן נשענות על מבנה ברור ומחזורי, מפגשים והתנגשויות בין קווי אורך וקווי רוחב שכמו מתחקים אחר החוקיות של האריגה.

אוצרת: אתי אברג'ל


מפגש גלריה: שישי, 4.1.2013 בשעה 11:30


תערוכה שניה בסדרת נדבך 18:

 

רדופים

כמו בכל ציוריו של אייל גוטשלק לוי בשלב מסוים מתנתק הציור מהמקור שבעקבותיו החל לצייר, ועובר לשלב בו הוא מופעל מול זיכרון כלשהו; לפעולת ניתוק, אולי -לחלימה בהקיץ, לטביעה בחלל הציורי. תהליך היצירה מתנהג כתחילתו של חלום, בו דבר מה מזוהה תחילה כמוכר ואט אט הופך לבלתי מוכר, בלתי דומה ובלתי אפשרי, אך עודנו לובש את דמותו המוקדמת והראשונית של החלום.

אוצר: יוסף קריספל

בית האמנים, שמואל הנגיד 12, ירושלים. טל' 02-6253653
שעות פתיחה: א'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00

 


תאריך 13/12/2012 - 16/02/2013
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק