search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

דיוויד קלרבו בביתן הלנה רובינשטיין

הזמן שנשאר


האמן הבלגי דיוויד קלרבו מהאמנים החדשניים העובדים עם דימויים בתנועה – מרחיב את גבולות הצילום והווידאו ומטשטש את ההבחנה בין סטילס לתנועה, מתוך שימוש בטכניקות דיגיטליות וצילומיות. העיבודים המורכבים של דימויים בתנועה מציעים אפשרויות קריאה מעניינות למושגים של מציאות ואשליה, באמצעות תיאור של פעולות יומיום שגרתיות, שאינן אלא צופן חידתי להתפתחות עלילתית על ציר הזמן. בתערוכה מוצג מבחר מעבודות האמן מהשנים 2012-2000.


Bordeaux Piece, 2004. כמעט 14 שעות של סרט אפי-רפטטיבי המורכב ממחזורים של 10 דקות . שלושה שחקנים מציגים סצנה – שמבוססת בעקיפין על סרטו של ז'אן לוק גודאר "הבוז" – שצולמה שבעים פעמים ביום על פני חודש ימים. בגרסה הסופית הערוכה בכל רצף חוברו צילומים מאותה שעה ביום, אבל מימי הצילום השונים. עם השתנות אור היום, מרוקן אלמנט החזרתיות  את היסוד העלילתי ומשך הזמן הופך לצורה. 


The Algiers’ Section of a Happy Moment, 2008, הוא תצריף צילומי המורכב מאלפי דימויים, שצולמו מנקודות שונות הצופות אל מגרש כדורגל על גג קסבה באלג'יר, ומשקף את "המבט החשוד" בלשונו של קלרבו.


ב-The Quiet Shore, 2011, מצולם חוף בשעת שפל בבריטני שבצרפת. ברגעי הקסם המיוחדים של שעת בין הערביים משתקפת הסביבה על משטחי החול הרטובים והבוהקים כמראה.


Sunrise, 2009, הוא סצנה לילית המציגה עוזרת בית בווילה בה היא עורכת שולחן לארוחת הבוקר בחשכה שלפני עלות השחר. המצלמה עוקבת אחריה בעודה מסיימת את מטלותיה ורוכבת על אופניה לאזור כפרי לצלילי היצירה "ווקליזה" מאת רחמנינוב המלווים אותה מעלטה לאור יום.


Vietnam, 1967, near Duc Pho (reconstruction after Hiromichi Mine), 2001, היא עבודה המתארת מטוס שנפגע מאש כוחותיו במלחמת וייטנאם. הסצנה לקוחה מתצלום שחור-לבן מפורסם של צלם העיתונות הירומיצ'י מיין. קלרבו צילם את הנוף  שלושים ושלוש שנים מאוחר יותר והרכיב את השניים לדימוי מעודן של תנועה וסטילס. 


ב-Shadow Piece, 2005, מנסים עוברי אורח להיכנס למבואה של בניין מבעד לדלתות זכוכית. העלילה והמניע לפעולתם משניים לחומריותו הנוקשה של הזמן, תוצר של צלליהם המוטלים קפואים על רצפת המבואה. בהדגשת הארעיות ובעיבוד הזמן הקולנועי, באמצעות דחיסה והשהיה של דימויים סטטיים ודימויים בתנועה, מקנות עבודותיו של קלרבו צורה וחומריות לזמן ומצמצמות את האלמנט העלילתי לנקודה של מופשטות. 

21 בספטמבר – 31 בדצמבר 2012
הפתיחה ביום שישי, 21 בספטמבר, בשעה 12 בצהריים
אוצרת: נילי גורן

 


תאריך 21/09/2012 - 21/12/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק