search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

מהפכות במוסררה מיקס 12 - פסטיבל אמנות בירושלים

אמנות רב תחומית במרחב הציבורי

 

 מוסררה מיקס המתקיים כבר בפעם ה12 ברציפות הוא הוא האלטנרטיבה הכי משמעותית בארץ לעולם האמנות המסחרי. הפסטיבל מקשר בין בית הספר מוסררה שפועל בדרך קבע בחיבור עם הקהילה לאמנים ולמרחב הציבורי. תערוכות ,מופעים, וידאו, פרפורמס ועוד יוצגו באופן אורגני בשכונה - בין הגלריות בתי התושבים בית הספר והרחובות. בבמה המרכזית יופיעו כל ערב הרכבי מוזיקה אלטרנטיבית וניסיונית של אמנים מוכרים ובוגרי המסלול למוזיקה של מוסררה. בחצרות הבתים יוצגו שמונה מיצגים שהם סיפורי אגדות על הבית: מיצבי וידאו מיצג וסאונד שנוצרו במיוחד עבור המקום בו הם מציגים בשילוב של התושבים כחלק מעבודת האמנות. בנוסף יוצגו תערוכות של סטודנטים ואמנים בין כתלי בית הספר ובגלריות. הפסטיבל שם לעצמו מטרה לשבור את הניכור והניתוק בין  האמנות לחברה בה היא פועלת. מוסררה מיקס חוקרת את האימרה "המהפכה מתחילה מהבית"  ומנסה לפרוץ את הגבולות בין החלל האישי והפרטי לציבורי.

 

נושא העל השנה הוא "מהפכות" כתגובה על האירועים החברתיים והפוליטיים שהתרחשו בארץ ובעולם בשנה האחרונה. בין יתר העבודות שיוצגו בפסטיבל תוצג תערוכת פורטרטים של מובילי ומנהיגי המחאה החברתית בארץ (דפני ליף, סתיו שפיר, איציק שמולי ואחרים).בפסטיבל ישתתפו עשרות אמנים מהארץ ומחו"ל שיופיעו ברחבי שכונת מוסררה ההיסטורית והחברתית, כולם מדברים מהפכה בדרך הייחודית שלהם (וזה מחבר באופן מאוד סמלי למהפכה החברתית הראשונה שבה בית הספר נגע – הפנתרים השחורים, שחלקם עדיין תושבי השכונה).
 

בין השאר יוצגו צילומי המחאה החברתית בישראל (מקיץ 2011) מנקודת מבטם של חמישה צלמים, אוצר: אייל בן-דוב. בגלריה דרפלר תוצג התערוכה הקבוצתית של בוגרי מגמת הצילום:"המהפכה מתחילה מהבית" אוצרת איילת השחר כהן.

בפסטיבל ישתתפו אמנים מהארץ ומחו"ל, להלן רשימה קטנה של אמנים שמסקרנים במיוחד:


עלי מומני – אמן אמריקאי ממוצא אירני שיצר עבודה שמדברת על אירן ועל היחס העולמי אליה.

אקין אידימן וורה קורמן – צמד אמנים ישראלי – תורכי שיציג מופע חי של וידאו וסאונד.

מיכאל האס – אמן אשר בנה תותח שיוצר גרפיטי ע"י ירי של כדור צבע, הדבר נעשה באופן דיגיטאלי וחדשני.

נעם רותם ודניאל מאיר – single copy – שני יוצרים מוזיקליים אשר פיתחו מיצג שמאפשר לבדוק את הקשר בין אמן לקהל ובין מוסיקה לחוויה.
השניים מייצרים ומקליטים מוסיקה בזמן אמת, מקליטים זאת לדיסק ומחלקים זאת לעוברי אורח שיהיו במקום.

אלונה רודה – אמנית שיוצרת מיצבים פיסוליים תוך שימוש באדריכלות אפקטים בימתיים וסאונד.


אבי סבג
מנהל בית הספר מוסררה ואוצר ראשי

שראון פז ושרון הורודי
אוצרים תערוכת חצרות ומרחב ציבורי

ליאור אמיר קריאל אוצרת תכנית מיצגים

 

הפסטיבל יתרחש בין ה22 ל24 במאי כל ערב בין 19:00 ל 23:00 ברחוב הע"ח 9, ירושלים

ניתן גם להזמין סיור מודרך בשכונה

 

לפרטים נוספים:

http://musraramixfest.org.il


 


תאריך 22/05/2012 19:00 - 24/05/2012 23:00
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק