search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

סיון גרוס ב"חנות הדגל"

אמנות בחנות טמבור

 

 

חנות הדגל, הפעולה השנייה במסגרת פרויקט "פעולה אחת בחודש" של קו 16 – גלריה קהילתית לאמנות עכשווית, של סיון גרוס תתקיים בחנות טמבור שברחוב סנפיר 10 (מעפילי אגוז 59) נוה אליעזר (טל.03-7302730).


מידי יום שישי, החל מה-20 באפריל ועד ה-18 במאי, בין השעות 10:00 – 11:00 בבוקר תארח חנות טמבור את גרוס לפעולה אמנותית שבה היא תצלם את בעל העסק עם לקוחותיו, תושבי השכונה. זהו צילום נוסח "צילומי מזכרת" המוצגים לראווה בחנויות ומסעדות, בהם  בעל העסק מצולם עם לקוחותיו או עם ידוענים אחרים (פוליטיקאים, כדרוגלנים, זמרים וכו') . גרוס "מטפלת" בצילומים בתפיסה קולאז'ית של הוספה וגריעה, כשתהליך עבודתה כולל פעולות של שיכפול, רישום, הדבקה וגזירה עד להפיכתו של הדימוי המצולם לדגל ססגוני. את מכלול הדגלים תאגד גרוס לשרשראות דגלונים דקורטיביות שיצטברו משבוע לשבוע לאשכול שרשראות. בסופו של דבר ייתלו הדגלים בחזית החנות ובמרכז המסחרי בו היא ממוקמת, וכך יקושט מתחם החנות לקראת אירוע הנעילה של הפרויקט.

שרשראות הדגלים הם פועל יוצא מעיסוקה המוקדם של גרוס בדמותו של הפועל העברי, בשאלות הקשורות למעמדו ובתהליך הדה – אידיאליזציה שעבר לאורך ההיסטוריה מאז ייצוגו ההרואי בשנות ה-50. גרוס מרחיבה את השיח מדמות הפועל לדמות הסוחר ובית ממכרו.


בעידן שבו להיות פועל הוא ביטוי לנחיתות חברתית וחנויות שכונתיות כמו חנות 'טמבור' נאבקות על קיומן רגע לפני שנבלעות על ידי תאגידי ענק, מבקשת גרוס להשיב, ולו במעט, את הכבוד והמעמד שאבד להם במרוצת השנים.


צילומיה של גרוס מנכיחים את הפמיליאריות המאפיינת חנויות שכונתית אלו בהן בעל העסק מכיר היטב את לקוחותיו ויחד עם זאת מציגה את המצולמים במעמד רשמי, מכובד וחגיגי בשל העמדה שהוכתבה מראש על ידי האמנית, העמדה של לחיצת יד, דימוי חזותי איקוני המעלה אסוציאציות לאירועים בעלי חשיבות עליונה כמפגשי פסגה בין מנהיגי עולם, ראשי משק ופוליטיקאים.


תזמון הפעולה, בסמיכות ליום העצמאות אינו מקרי, שכן שרשראות הדגלים של גרוס דומות  בהווייתן לשרשראות הדגלים המקשטות את המדינה ביום חג זה. גרוס חוגגת באמצעות פעולה זו, בהומור רב, את נוכחותו/קיומו של הסוחר וחנותו בעולם המסחר המקומי, ומציגה אותם במלוא תפארתם על גבי דגלונים צבעוניים.


הפעולה היא במסגרת שנת האמנות של תל אביב - יפו

אוצרת: סאלי הפטל נוה

אירוע נעילה יתקיים ביום שישי ה-18 במאי 2012 בשעה 12:00


קו 16 – גלריה קהילתית לאמנות עכשווית, מרכז קהילתי נווה אליעזר, שד' ששת הימים 6, תל אביב- יפו. טלפון: 03-7300360

שעות פתיחה: שלישי         10:00 – 13:00  רביעי וחמישי        17:00 – 20:00        
              

 


תאריך 20/04/2012 - 18/05/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק