search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

גלריה P8 - "שני מעשים"

במסגרת התערוכה "שלוש ערים" במוזיאון חיפה מציגה P8 שני מעשים

אברהם אבינו יושב  בפתח אוהלו בחום היום, מצפה לאורחים, רוחץ את רגליהם ומגיש מכול טוב. הוא ההשראה הגדולה להכנסת אורחים לא רק ליהדות, אלא לתרבות המערב כולה. בעולם של היום מוצאים ביטויים שונים בתכלית של יחסי שכנות וארוח. אתר האירוח קאוצ'סרפינג, המאפשר להתארח אצל מי שרוצים ברחבי העולם, ללא עלות, הוא ואריאציה מרגשת. מאידך, סדרת הטלוויזיה עבודה ערבית ממחישה את הציניות שגואה וגועשת, ואינה מאפשרת יחסים נקיים בין שכנים.


המעשה האחד: בתערוכה הגדולה חיפה-ירושלים-תל אביב, מארח מוזיאון חיפה תשע קבוצות אמנות מכל הארץ, ושולח אצבע ארוכה עד הקבוצה של גלריה P8 ביפו. P8 לא יכולה לעשות את מעשיה בחללי המוזיאון. היא חייבת להישאר בשכונה שלה ובעיר שלה כי טובים השכנים בעיניה, כמאמר המשוררת. גלריה P8, השלוחה ביפו של המוזיאון בתערוכת שלוש ערים, שוברת את הקיר הרביעי החוצץ בין צופה לאמן באמצעות הצבת עבודות האמנים בבתי העסק השכנים ברחוב פוריה. תערוכה זו בגלריה מהווה חוליה בשרשרת אירועי תרבות אחרים שיבואו במשך השנה ביוזמת בעלי העסקים בשכונת נגה ומתרכבת איתם באופן אורגני.


המעשה השני: שכונת נגה ביפו לא היתה שכונה ערבית או מעורבת, כשנבנתה על ידי הבריטים. אבל כיום היא חלק בלתי נפרד מיפו המעורבת, חלק המטפח את ייחודו השכונתי. כיושבי יפו, מצאנו שתערוכת שלוש הערים היא הזדמנות נהדרת לעשות צעד חשוב לעבר אחווה בינינו לבין אמנים ערבים החיים ופועלים ביפו. בעזרת אסד עזי, מורה דרך, אמן בכיר וחבר יקר, מצאנו את שחיפשנו, ואנחנו שמחים להציג את עבודותיהם של עאבד אלמהדי ובאשיר אבו רביע, לצד עבודתו.


השיתוף הקבוצתי, המצוי במוקד הדיון של התערוכה המוזיאלית, נמתח מהתקבצות של שישה אמנים תחת קורת הגג של P8, למיצב המתפרס על פני הרחוב וחלונות הראווה של בתי העסק, ובבתי העסק המתפקדים כבמה לאמנות.


מציגים:
• בגלריה - באשיר אבו רביע, אסד עזי, דן אלון, רועי יריב, קוסטה מגאראקיס, ועאבד אלמהדי.
• על קיר המבנה הריק שמול הגלריה - הנדל"ן של מחר -  גלעד לביא.
• בחנות התיקים המתוקה של ריבה, ואצל רוני במספרה שלקוחותיה מדן ועד אילת - כרמלה וייס.
• אצל קינן המתווך המטפל בנדל"ן של השכונה - רועי יריב.
• אצל איציק בקפה פוריה המאכיל ומשקה את באי השכונה - דן אלון ואורה ראובן.
• בערב הפתיחה יציגו דן אלון ואורחו שני ברונר (להקת "צאצה") תסכית  מוזיקלי, זכר לימי יפו העליזים שבהם ישבו השכנים לעת ערב בפתחי הבתים וספרו מעשים ומעשיות.
אוצרים: אורה ראובן ודן אלון

 


גלריה P8 | יפו, פוריה  Tel Aviv Yafo, Poriya 8  P8GALLERY |
שני 19:00 - 16:00 Mon |  שישי שבת 14:00 - 11:00 Fri - Sat


תאריך 28/03/2012 - 30/04/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק