search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

אמנות ופוליטיקה במוזיאון תל אביב

אירוע חמש שנים לתנועה הציבורית במוזיאון תל אביב בכנס 'אמנות, פעולה, פוליטיקה'

 

ב 29.12.2006 קיימה תנועה ציבורית את פעולתה הראשונה תאונה בשדרות בן ציון פינת מלצ'ט בתל-אביב. מאז התמקמה תנועה ציבורית כקבוצת אמנות/פוליטיקה פעילה ובולטת בישראל ובעולם. מאז עברו חמש שנים עמוסות אירועים ופעולות במרחבים ציבוריים בישראל, אירופה וארה"ב. בקיץ האחרון חזרו חברי התנועה אל צומת בן ציון, כחלק מפעולות המחאה החברתית, עם רוקדות ברחובות.

ביום חמישי29.12.2011 מזמינה התנועה את הציבור הרחב להשתתף בערב חגיגי שיכלול פעולות, הרצאות, דיונים ומסיבה. הערב יתחיל בשעה 17:00 באולם רקנאטי שבמוזיאון תל אביב עם הכנס 'אמנות, פעולה, פוליטיקה' במסגרתו ידונו אמנים, תיאורטיקנים ופוליטיקאים בנושאים המעסיקים את התנועה לאורך שנות פעילותה: האם אמנות ופוליטיקה הם שני תחומים נפרדים של עשיה או שמא ישנו תחום חפיפה ביניהם? באיזה מובן ניתן להתייחס לפעולה פוליטית כמעשה אמנות ולהיפך? האם וכיצד יכולים אמנים להפרות את הדמיון הפוליטי, לעצב את המרחב הציבורי ולהשפיע על עולם המעשה? האם מוטלת על האמן אחריות לפעול ליצירת דמותה של המדינה, המרחב הפיזי והרוחני של היחידה הפוליטית שבאזרחותה הוא מחזיק? אילו יחסים רצויים בין אמן למדינה, ואיזה קשר אנחנו מחפשים בין עשייה אמנותית למפעל הלאומי? לאור ההתעוררות החברתית הגלובלית ולצד ההכרזה על הפרס ליצירה ציונית יערך שולחן דיונים עם מומחים ואישי ציבור ישראלים. יוקרן ראיון עם הארלד קורצר, דובר משטרת היידלברג, גרמניה, בשיחה על שיתוף הפעולה בין תנועה ציבורית ומשטרת המהומות של היידלברג, במסגרת הפעולה 'תרגיל באוניברסיטה (היידלברג, 2010)'. הסימפוזיון ינעל עם הרצאותיהם של ד"ר דפנה בן שאול מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב ואוצר המחקר סטיבן טן טייה ממוזיאון ואן אבה שבהולנד.

בשעה21:00 יתקיים לראשונה בתל-אביב, ברחבת המוזיאון, טקס גדול ורב-משתתפים של תנועה ציבורית, "גם כך!" שהתקיים לראשונה ב-2007 במסגרת פסטיבל עכו ומאז הוצג כ-50 פעמים בישראל ובאירופה.
החגיגות יסתיימו במסיבת ריקודים ברוטשילד 12. אירועי חמש שנים לתנועה ציבורית מתקיימים בתמיכת משרד התרבות, המדור למחול והמחלקה לאמנות בעיריית תל-אביב- יפו.

תנועה ציבורית נוסדה על ידי עומר קריגר ודנה יהלומי. חברי התנועה: הגר אופיר, כרמית בוריאן, מעין חורש, יוסי טל טייב, גלי ליבריידר, עדילי ליברמן, סער סקלי, לוסיאנה קפלון ומיכאל רוסמן. מנהל המבצעים: איל וקסלר. ראש מנהלת החגיגות: עפרי גרינבאום.

התנועה מתעניינת באפשרויות הפוליטיות והאסתטיות הטמונות בקבוצת אנשים שפועלת יחד. תנועה ציבורית לומדת ומייצרת כוריאוגרפיות של ציבור, צורות של סדר חברתי, טקסים פומביים וסמויים במרחב ציבורי. מפעולות התנועה בעבר ובעתיד: הפגנות נוכחות, פעולות איבה בדיוניות, ריקודי עם חדשים, מצעדים, מהלכי-תנועה מסונכרנים, מופעי ראווה, המצאה ושחזור של רגעים בחיי הפרט, העם, המדינה, האנושות ועולם החי. היא קבוצה ייצוגית, נבחרת אמנים. תנועה ציבורית לקחה את האחריות על הפעולות הבאות: תאונה (2006), טקס (2007), מוזיאון ישראל (2007), גם כך! (עכו, 2007), עצרת (כיכר רבין, 2007), המבצע לשחרור חולון, חילופי משמרות (עם דני קרוון), בית תנועה ציבורית, פיגוע (מהומות עכו, 2008), יום השנה ה-86 לרצח הנשיא גבריאל נרוטוביץ' בידי הצייר אליגיוש נייביידומסקי, אביב בורשה (2009), מהומות אחד במאי (ברלין, 2010), תרגיל באוניברסיטה (היידלברג, 2010), תרגיל באזרחות (אוניברסיטת ת"א, 2010), לאן? (2011), עמדות(בשיתוף אוקיופיי וולסטריט, ניו יורק, 2011) ושחזור הפיגוע בהר הרצל (עתידי).   

     www.publicmovement.org  


תאריך 29/12/2011
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק