search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"גן החשמל" בגלריה קונטמפוררי

המוזיקה מעניקה חיים לכל דבר קבע אפלטון בימי יוון הקלאסית. סקלת שבעת הצבעים מהדהדת את סולם הצלילים, את זאת גילה כבר פיתגורס. הרמוניה, קומפוזיציה, מקצב טמפרמנט וקונטרפונקט הם מונחים המשמשים את התחום הפלסטי לא פחות מאשר את התחום המוזיקלי.

 

לזיקה בין שתי האמנויות היסטוריה ארוכה שהגיעה לשיאה בעת ניסוחה המטוהר ליטרלית של האמנות המודרנית. בלתי אפשרי לחשוב לדוגמא על אמנות הקולנוע והוידיאו מבלי להתייחס לאפקט שיש לפס הקול על הצופה. עצם אקט העריכה בקולנוע זקוק לסאונד על מנת לעבור "חלק" יותר בעיני הצופה. סצנת האמנות העכשווית מגלה עוד ועוד אמנים צעירים רב-תחומיים שאמנותם החזותית מושפעת מכישוריהם המוזיקליים. יתרה מזאת, פרס טרנר של מוזיאון הטייט לשנת 2010 הוענק לאמנית סוזן פיליפס שהציבה בחלל התצוגה רמקולים מהם בקעה שירתה ותו לא.

 

ב- 27 באוקטובר ביום חמישי, תפתח תערוכה קבוצתית ומופע מוסיקלי בשם "גן החשמל". "גן החשמל" היא תערוכה שמבקשת לבחון בפשטות את הכוח הסוגסטיבי שחש הצופה מול יצירה חזותית של אמן העוסק גם במוזיקה. המשתתפים בתערוכה הם אמנים פלסטיים שפועלים גם בתחום המוזיקלי. התערוכה "גן החשמל" אינה מתיימרת לחקור את אמנות הסאונד שהתפתחה כתוצאה מהמהפכה התעשייתית וגם לא אופנים שונים של עיטור חזותי לפס קול כלשהו כפי שאנו מכירים מהוידיאו-קליפ. עשייתם הפלסטית של אמנים מוזיקליים אלו המתבטאת במגוון אמצעים אמנותיים כמו וידיאו-ארט, ניו-מדיה, פיסול, ציור, צילום, רישום ומיצג מקרינה תדרים רב שכבתיים, דחוסים ושקופים, עמוסים וצלולים, קונקרטיים ומופשטים גם יחד. בערב הפתיחה יהיה מופע מוזיקלי אשר בו יטלו חלק רבים מהמשתתפים בתערוכה.

 

אמנים משתתפים: אורלי אביב, עדי ברנדה, גיא גולדשטיין, שריף ואכד, הילה טוני נבוק, שחר יהלום, נבט יצחק, ערן נווה, רן סלווין, אוהד פישוף, אריאלה פלוטקין, שחר פרדי כסלו, נעמה צבר, טליה קינן, גבי קריכלי, יוסף קריספל, ברק רביץ, אלונה רודה, רועי רוזן, אוסוולדו רומברג ואבינועם שטרנהיים.

 

ב-27 באוקטובר, 2011 תיפתח בגלריה קונטמפוררי תערוכה קבוצתית רבת משתתפים החושפת יצירות של אמנים הפועלים בשתי זירות - אמנות פלסטית ומוזיקה. בערב הפתיחה יתקיים מופע ייחודי ובו ייטלו חלק מרבית האמנים

אירוע פתיחה יתקיים ביום חמישי, 27.10.2011 החל מהשעה 20:00

 

פרטים:

כתובת: הרצל 117, תל אביב

שעות פתיחה:

יום א': 19:00 – 16:00

ימים ב' עד ה': 19:00 – 11:00

יום ו': 10:00-14:00

שבת: 11:00-14:00

טלפון: 03-6822777

 

Contemporary by Golconda, גלריה לאמנות עכשווית הממוקמת בגבעת הרצל, לב אזור הסוהו החדש של תל אביב, בבעלות איש העסקים וסוחר האמנות, רוני פורר.

 

 

 

 


תאריך 27/10/2011 - 11/01/2012
מארגן האירוע אוצרת: נעמי אביב
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק