search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

יוסי רגב תערוכת ציורים ברחובות

אתר הפרדסנות ע"ש מנקוב, רחובות. אוצרת התערוכה: מורן רגב דיין

יוסי רגב - אמן רב-תחומי, נולד ביפו ב-1952. משנת 1975 מתגורר עם משפחתו בנס-ציונה. במרוצת השנים הציג בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ, באירופה ובאמריקה. תמונת עולמו של יוסי רגב מוצאת את ביטויה, בשנים האחרונות, בסדרות של עבודות, נופים וטיפוסים מאזור נס-ציונה. העבודות הן בעלות ניחוח סוריאליסטי מובהק ומבוצעות בטכניקות רישומיות של אקריליק, עפרונות צבע ובעיקר עט כדורי.
ב-1904 ניטע הפרדס הראשון בצפון רחובות. ההדרים, "שביל(י) קליפות התפוזים" מסמלים את הירוק, החיוני, הייחודי והתועלתי של התחדשות הישראלי בארצו. כעבור 100 שנה משתנה לחלוטין נוף שפלת-החוף הדרומית של ישראל. כל שנותר מהפרדסנות הם שרידי מבנים שהיו חלק מהעולם שאבד: בארות ובריכות אגירה, בנייני ומחסני הקוטפים, בתי-אריזה ועוד ועוד...


ב-50 העבודות שבתערוכה מתוארים שרידי מבנים, המנהלים דו-שיח עם חפצים, דמויות, צורות ומרקמים. השרידים, "חלקי המציאויות" כהגדרת האמן, הם פרטים מתוך מכלול גדול, מעין אסמבלאז' בטכניקה מעורבת. אותם חפצים, שהזמן ניכר בהם, משמשים כעדים אילמים ומרכזיים בשימוע בבית-הדין האקולוגי.
רגב מעניק לנו הצצה אל עולמו הפרטי, מילדותו ועד היום, ומבקש לבחון את סיפור המורשת האינטימי בראי הזמן והשימור. זיכרונות ושברים ממה שהיה פעם עולם שמור, מקבלים היום את מרותם של הרייטינג, הטכנולוגיה והתקשורת. כך למשל, אחד מצמדי "עמודי הפרדס" שעשו "מהפך אורבאני" ונהיו לגורדי שחקים, המצוידים בצלחת לווין ומזגן.
לכאורה, נראה כי חלקי המציאויות והאובייקטים ביצירותיו של רגב, חיים אלה לצד אלה במסגרת אחת פנטסטית-אידילית, אך בהתבוננות עמוקה נרגיש מבעד ל"אילופם האסתטי" בחוסר האיזון, תהום וכאוס.
שם התערוכה, Ctrl+S (*קיצור מקשים במקלדת המחשב, לשמירת מסמכים), לקוח אף הוא מהעולם הטכנולוגי של ימינו. סביבת העבודה הממוחשבת אינה מאפשרת התקדמות ללא שמירה. באופן אינטואיטיבי, אנו מורגלים בחובת השמירה, עם כל פעולה ופעולה שאנו מבצעים באמצעות מחשבים. נדמה לנו שבצירוף כמה מקשים, מצאנו מעין קיצור-דרך ידידותי לשמור את הזיכרונות, הפעולות וההיסטוריה. חרף הכאוס, מודגמת גם שליטה אנושית בסביבה בגיוס, ניכוס לרגע, וגם אינוס מזדמן של ערכי הטבע, להאדרת שמחות משפחתיות למשל. כך מתנופפים הבלונים הצבעוניים הכרוכים על גזע דקל הוושינגטוניה ב"שמחה בחיק הטבע".
חשיבות רבה לאתר בו מוצגת התערוכה: בית האורווה המשוחזר, שבאתר הפרדסנות על-שם מינקוב, המספר על מפעל הפרדסנות העברית בארץ ישראל. האתר פועל בחסות המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.
תערוכה זו מנסה להקיש, דווקא מן העדכני אל המורשתי:  הנוף של פעם, ממש כמו הסביבה הממוחשבת המודרנית, מחייבים שימור-מצב, ctrl+s תוך התקדמות. יוסי רגב, חבר באגודת המעצבים הגרפיים בישראל. חבר באגודת המיניאטורות הארצית. שימש בעשור האחרון כיושב-ראש ועדת האמנים של נס-ציונה.
התערוכה תוצג החל מ- 18.6.2011
yoss1952@hotmail.com

 

 


תאריך 18/06/2011 - 18/07/2011
מיקום אתר הפרדסנות ע"ש מנקוב, רחובות
מארגן האירוע המועצה לשימור אתרי תרבות בישראל
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק