search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"לחלום מציאות ? ", ב"פירמידה"' , ואדי סאליב,חיפה .

 לחלום מציאות ? , היא תערוכת אמנות קבוצתית רבת משתתפים , שתוצג בפירמידה מרכז לאמנות עכשיו , ואדי סאליב חיפה, בתאריכים 27.5.2010-27.7.2010 . בתערוכה מציגים 32 אמנים בכירים וצעירים מכל רחבי הארץ ,  אברהם אופק מתווי ציורי הקיר הר האשפה התרבותית, צולם ע"י אברהם חיהתערוכה עוסקת במתח ובזיקה שבין החלום למציאות במובנה הרחב. מעלה את השאלה באיזו מידה סותרת המציאות את החלום, ולחילופין באיזו מידה נמזג לתוכה החלום ניזון מהמציאות, ומתקיים כ"הווה הזוי' מתמשך שלה או כאסוציאציה חופשית, ללא מעצורים. האמנים המציגים: אלי שמיר , יעקב חפץ, אדר אביעם, אברהם אופק, יונתן אופק, מור אלנקווה, ליהי אשר, יעל בלבן, אורנה בן-שטרית, דודו ברקת , יואל גילינסקי, לאה גולדה הולטרמן, יניב זלוף , דניאלה הורבין, ישראל ורטמן, מיכאל חלאק, ענת מיכאליס לוי , רועי חפץ, יהודה יציב, איציק כהן, תומר כהן, מירית כהן כספי, אורית לבנה, דורון לבנה, שגית זלוף מנור, הילה סלעי, מלי דה קאלו, נועם רבינוביץ', דורית רינגרט, חיה גרץ רן, אמיר תומשוב ,ואלון שיקאר,.

על התערוכה אומרת שירלי משולם אוצרת התערוכה: "העבודות המוצגות בתערוכה זו מעידות על יחסים מורכבים בין הסובייקט לאובייקט. לעיתים מתגלה יחס סימטרי ביניהם ולעיתים התנגשות וסתירה. העבודות מתקשרות למגוון רחב של היבטים ביחסיו של האמן-החולם לחלום ולמציאות: מהאישי-אינטימי לכללי, מההומאני, ללא הומאני, מהחברתי לפוליטי, מהמוסרי ללא מוסרי, מהארוטי לדוחה, מהרצון לממש את החלום אל המודעות לקושי בקבלת המציאות והגבלתה לסוג של הזיה בהקיץ או חלום".

ואכן ליבת התערוכה מתמקדת במסלול האידיאולוגי של מימוש החלום הציוני אל מול השבר וההתפכחות, וממנה הסתעפויות להיבטים אורבאניים, אתניים, ציבוריים אישיים ואחרים.

עבודותיהם של האמנים מהדור הצעיר מבטאות את חלומותיהם, מה שמעסיק אותם וכיצד הם מגיבים לחלומות הנרקמים סביבם ולשל עצמם".

מתוך התערוכה ניתן לציין , בין השאר , עבודת הוידיאו של יעקב חפץ "נשיא תוכסטאן בונה גשר" היא פרודיה שנונה ומלאת הומור על "האיום האירני", שהמידע סביבו נע בין מציאות לחלום בלהות. עבודת הוידיאו "מחנה קיץ" של מור אלנקווה ותומר כהן , שזכתה בפרס הסרט הדקומנטרי המצטיין בתחרות לסרטים קצרים מטעם ויצ"ו חיפה, עוסקת בחלום הנמזג לתוך מציאות במחנה העקורים בקפריסין לאחר המלחמה .עבודותיו של אברהם אופק ז"ל – מתווים מקוריים לציורי הקיר, המציגים מימוש החלום על רקע השבר וההתפכחות של שנות השמונים,  ושל אלי שמיר - תצריב יפהפה "שיר ערש לעמק", המייצג את מימוש האידיאלים הציוניים. לעומתן עבודתו של אלון שיקאר - "לנצח רחוק מהבית", בן הדור הצעיר, עוסקת במה שנותר מחלומה של  החברה הקיבוצית הדוגלת בפרט למען הכלל. יהודה יציב בעבודתו מתוך הסדרה "קטעים", עוסק בהזיה הנרקמת כיום סביב התיעוד והזיכרונות של שכבות ארכיאולוגיות והיסטוריות של ארץ ישראל. עבודתו של ישראל ורטמן מגלמת את המתח הבלתי פוסק, שבין המציאות לחלום. ההזיה בהקיץ מתפרשת בהארה, ואילו המציאות כחלום בלהות. דמויותיו לעולם מפתיעות בתנוחתן, הבעתן ומעמדן הצורני. הצבעוניות העזה תורמת לעוצמת העבודה. בעבודתו ממזג ורטמן את הציור והרישום יחדיו.

נעם רבינוביץ מציג "תעודות משלוח" לפרויקט ענק שנמצא בשלבי תכנון אך טרם הוצע לפועל והוא מסמן את  זרם הגולף על ידי הכנסת 68 יחידות ברזל זהות בגודלן אל תוך מי זרם הגולף.עבודתה הפרובוקטיבית של לאה גולדה הולטרמן - ORTHODOX EROS עוסקת במהווים הארוטיים של גברים צעירים מהמגזר הדתי. יואל גילינסקי מציג עבודה זעירה המגיבה להיבטים מיסטיים ורוחניים של המסורת היהודית. הוא שואב השראה מ"מראות" הנגלים לו בחלומותיו, ומכתבים יהודיים עתיקים כמו ספר "הזוהר", ספר "יצירה", "עץ החיים", ו"פרדס רימונים" , העוסקים בסודות הבריאה וסודות האותיות.

 

התמונה בכתבה - אברהם אופק מתווי ציורי הקיר הר האשפה התרבותית, צולם ע"י אברהם חי , מתוך קטלוג תערוכה בתפן ב-2001

 

 

פירמידה מרכז לאמנות עכשיו, דרך אבן גבירול 6, מעל רח' קיבוץ גלויות, ואדי סאליב, חיפה שעות הביקור: ימים ב' ו- ו' 10:00 – 13:00 . ב' ד' ה' שעות:  16:00 – 18:00

                          שבת: 13:00-11:00 בתאום טלפוני

נעילה: 27.7.10

טל' למידע: 8673003- 04 , 04-86423271 , 0505912953

 


תאריך 27/05/2010 - 27/07/2010
מיקום פירמידה , ואדי סאליב,חיפה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק