search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

רחל אורן – "זמן אישה" , תערוכת ציורים ופסלים.

רחל אורן תציג בגלריה שורשים , בתערוכת היחיד הראשונה שלה, ציורים ופסלים "נשיים".ציוריה ופסליה של רחל אורן נובעים מבפנים ואינם פרי תכנון מוקדם אלא מובלים בזרם תודעה עם המכחול החוגג על הבד בגוונים עזים, חמים ושמחים המתערבבים בבליל צבעוני של ספקטרום אינסופי. בציוריה החדשים ניכרת השפעת אפקט רומנטית ועדינות רוחנית ונשיות שופעת, אך יחד עם זאת הם ממלאים את הבד בתנועה אינטואיטיבית ומבטאים שמחת חיים צבעונית.

 

בתערוכת יחיד זו תציג רחל אורן אוסף של ציורים פרי מכחולה ופסלים מעשה ידיה, המשקפים נאמנה השפעות מוסיקליות ואת רזי האמנות אליה נחשפה במהלך חייה, עת החלה לעסוק באמנות ועד לעשור האחרון שבו הציגה במספר תערוכות קבוצתיות במסגרת לימודיה לאחר יציאתה לפנסיה.

 

שנים של חיפוש והתנסות בסגנונות ציור שונים, החל מהפיגורטיבי, עם שלל דמויות המדונות ועד החשיפה של רחל למופשט והחיבור לעצים בשילוב הנשים הצבעוניות, הובילו ודחפו אותה לחוש שהנה עתה היא כבר בשלה לצאת לראשונה בתערוכת ביכוריה.

 

רחל מנצלת כל רגע פנוי בחייה ללימודים, החל במוסיקה, שירה, כתיבה יוצרת, הפקות טלוויזיה, לימודי אמנות תיאורטית על כל רבדיה השונים (יוון הקלאסית, האמנות בעידן הטכנולוגי, תרבות ההשכלה במאה ה 18, ריאליזם ונטורליזם בספרות ואמנות) והלכה למעשה החל משנות ה 70 המאוחרות (רישום וציור בשמן עם הצייר יעקב וכסלר ז"ל, סדנא לצבע עם נעמי מילר באגודת הציירים בתל-אביב, ציור "הסטודיו" ברעננה, ציור ריאליסטי בסטודיו של בוריס, ציור  ופיסול במרכז לאמנויות ברעננה, פיסול בטכניקות שונות בסדנת הפסלים של הרי ברון) וכלה בספרות (תואר MA מאוניברסיטת בר-אילן עם תיזה שמשווה בין ספרות ואמנות אימפרסיוניסטית).

 

המכחול של רחל מרקד ונמשך אל הבד במשיכות קצובות ומתעצב באופן עצמאי על הבד. אין לו כיוון מוגדר מראש או הכוונה מתוכננת והציור מקבל את צורתו תוך כדי התהוות רעיונית אינטואיטיבית לחלוטין לעיתים קרובות מתוך התת-מודע, אך מתוך ידיעה והבנה אמנותית מקצועית שרכשה רחל במהלך השנים.

 

בציוריה החדשים יש חיבור עמוק בין הנשיות והטבע בדמות עצים מרקדים עם נגיעות של אקספרסיוניזם מעודן ומדונות צבעוניות בדמויות פומפוזיות. בתערוכה תציג רחל גם פסל עץ מרשים משעווה ופסלי מדונות נשיים מברונזה ומחימר, כאשר לאחרונה אף החלה להוסיף לפסלים הנשיים גם דמויות גבריות.

 

עיסוקיה של רחל אורן בתחומי התרבות מגוונים . היא פעילה במועצת הנשים ברעננה ומכהנת כיו"ר אגודת הבוגרים באוניברסיטה הפתוחה. בין שאר עיסוקיה הרבים הנוגעים באופן ישיר בתחום האמנות מתמחה רחל באספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות, אמנות ישראלית ודקורטיבית, רסטורציה, ציור, פיסול ובמסגרת תפקידה כיו"ר ארצי ליחסי ציבור בארגון הדסה-ישראל אצרה מכירה פומבית לגיוס תרומות למחקר סרטן השד למרכז הרפואי, הדסה בירושלים.


תאריך 21/05/2010 - 4/06/2010
מיקום גלריה שורשים
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק