search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

עמוס סטמפל וראובן בן אלון

האמנים עמוס סטמפל וראובן בן אלון יציגו במוזיאון בית אורי ורמי נחושתן בקיבוץ אשדות יעקב מאוחד . תערוכתם - "קרוב לבית" תוצג בתאריכים 29.5.2010-14.8.2010 . עמוס סטמפל אמן בינתחומי החי בירושלים וראובן בן אלון , צייר ותיק חבר אשדות יעקב מאוחד יציגו בתערוכה זו ציורים ומיצב (עמוס) . את תערוכותיהם  תאצור רות שדמון . מרחבי ארץ ישראל, הנושאים איכויות ביוגרפיים והיסטורים  ותודעת זהות וחיבור אל המולדת בהקשר רחב הקף, מוצגים בשתי תערוכות נפרדות שמוצגות בו זמנית, ומספקות מסע הנע בין הביוגרפי הפרטי ובין כמיהה להגן על נופי הארץ וזכרונותיה. 

 ראובן בן-אלון הוא צייר ותיק וחבר קיבוץ אשדות יעקב מאוחד. ציוריו עסקו מאז ומתמיד בנופי עמק הירדן. בתערוכה הנוכחית הוא מציג ציורים פיגורטיביים של הנוף, ובכך בעצם שב לכור מחצבתו ולראשית צעדיו בציור אחרי שנים של ציור מופשט.החוויה הביוגרפית של הקרבה לשדות נארגת בציוריו של בן-אלון לדיווח מלא שקט על שפת הטבע המקרבת אותו  אל פנימיותו, קרוב לבית. השנים הרבות בהן הוא חי וגדל, כילד וכאדם בוגר, וחיי היום-יום במקום מעניקים לציוריו איכות של התבוננות אינטימית בנופי ילדות. בציוריו ניתן לראות את השדות הנארגים באהבה בין זריחה ושקיעה לאורך העונות, נאספים בתהליך פיוס לשדות נפשיים הנושאים את הצורך לגונן על המרחבים הפתוחים.     

עמוס סטמפל הוא אמן בינתחומי, בן שדה ורבורג, החי בירושלים. הוא מציג עבודות בהשראת תנועת

ה-Arts and Crafts ומבטא את יכולתו להשתית את חוויית הזמן הכפרי על נתיבי חייו במסע של ילד חוץ מן המושב לקיבוץ משמר העמק ומשם לבצלאל בירושלים ולאנגליה של ויליאם מוריס, שם למד.

סטמפל חושף לפנינו בתעוזה עיר סמויה בירושלים- העיר הפנימית מנדטורית הנהרסת כיום עקב תהליכי נדל"ן.                                                                                     

   במשך 30 שנה תוחם סטמפל את העיר הפנימית מנדטורית בירושלים תוך זריעת חוטמיות, הפרח המועדף על ידי ויליאם מוריס לגינת הקוטג' האנגלית. התערוכה מצהירה: ”רק לחוטמיות מותר להתמר מעל קו הרקיע של ירושלים המנדטורית". כך חושף סטמפל את חזונם של סר רונלד סטורס, גידיס וצ'רלס אשבי, לשמר את העיר הפנימית בהשראת תנועת המחאה האקולוגית הראשונה בעולם - תנועת Arts and Crafts, ומציע את סמל החוטמית כחותם פנתגרמי של העיר ההיסטורית. סטמפל הוא גם תסריטאי (מופע "לידת הפניקס") ומציג בנוסף לציורי בית הסוכנות של סבתו את מושבות השרון במייצב בן 300 בתים מוגן על ידי כיפה גאודזית המייצגת חזון אוטופי.

שני המייצבים הנוספים - כלי המלאכה של אביו הנגר, בן 600 פרטים ומייצב צלחות קרמיקה מצוירות, מייצגים את כלי המלאכה כנושאי זהות קהילתית.

   הציור הילדי - כמעט אאוטסיידרי – של סטמפל מתכתב עם תפיסה מיתולוגית של הכפר כנושא זהות קולקטיבי ובו בזמן מתכתב עם מיתוס ההתיישבות העובדת ועוסק בחוויית ההגירה והמסע של האדם כישות נפשית רוחנית השואלת "היכן הבית?". התערוכה מציעה פרשנות ל-"מסע הביתה" וקושרת אותו בערכי הקיימות, שמירת הטבע וחיבור האדם לחומרי ונושאי יצירה בעלי זהות מקומית.  

 

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, קיבוץ אשדות יעקב מאוחד.שעות פתיחה: ב' עד ה': 10 עד 15. שישי וערבי חג: 10 עד 13. שבתות וחגים: 11 עד 15. יום ראשון: סגור. ביקור במועדים אחרים אפשר לתאם בטלפון: 04-6757737, נייד: 050-7610754. מייל: uriandrami.museum@gmail.com. התערוכה תינעל בתאריך: 14.8.10.


תאריך 29/05/2010 - 14/08/2010
מיקום מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, קיבוץ אשדות יעקב מאוחד
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק