search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"על המקום"-תערוכה קבוצתית של אמנים ישראלים ובינלאומיים במסגרת "אקוספרה"

אוצרת: דנה תגר

 

פסטיבל "אקוספרה" , ,יתקיים בחוה"מ פסח בתאריכים 12-14 באפריל, במרחב הפתוח בטבע, בין כרמי זיתים עתיקים סביב כפר האמנים עין הוד.

פסטיבל "אקוספרה" שהינו הפסטיבל הירוק  הגדול ביותר לאמנות וסביבה בישראל נועד לעודד מודעות למושג האקולוגי .נועד לכוון את האדם לחיים מתוך אחריות לסביבה ולחיים בה על מנת לאפשר את קיומם של הדורות הבאים.

 

במרכז אירועי "אקוספרה" תתקיים התערוכה "על המקום" –על המקום הינה תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית שעוסקת ביחסי אדם וסביבה. התערוכה תתקיים במטע הזיתים, תחת כיפת השמיים למרגלות כפר האמנים עין הוד. הכפר  נוסד ב- 1953 על ידי האמן הדאדאיסטי מרסל ינקו.

הכפר ממוקם במרחב של שמורה טבע המגלמת איזון בין האדם לסביבה הטבעית, היחידה מסוגה בישראל ואחת מ- 500 בעולם.

התערוכה משתלבת עם "שביל ישראל" שעובר במטע כשלאורכו ובסביבתו ימוקמו  עבודות אמנות ומיצגים. התערוכה מבקשת להביא את המבקר ל"טיול בטבע" ולחוויה של עבודות העוסקות בשאלות של קיימות,סביבה ואקולוגיה כהצעה למחשבות והרהורים על הנושא.

בתערוכה יציגו אמנים מהארץ ומחוצה לה העוסקים במדיומים מגוונים כמו ציור, פיסול, וידיאו, מיצב, סאונד ופרפורמנס.

המטרה בתערוכה מיוחדת זו, אינה ליצור בהכרח סביבת אמנות ש"מקיימת את הקיימוּת", אלא לעסוק בדרכים שונות ביחס של האדם לצמחיה, לחיות ולסביבה הטבעית והאנושית.

 

התערוכה תעסוק באלמנט נוסף שהינו נושא המקום והמעמד הפוליטי/חברתי של אזור עין הוד וקרבתו לכפר הערבי עין-חוד אל ג'דידה. נושא זה מעלה שאלות אצל יוצרים יהודים וערבים כאחד. הטקסט אשר ילווה את התערוכה מבקש לעסוק בתכנים הללו, כך אף חלק מן העבודות ומהפעולות אשר יתרחשו בתערוכה.

 

דנה תגר בדבריה על התערוכה: " הפניה לאמנים נעשתה מתוך תפיסה אוצרותית המבקשת לפתוח את העיסוק באמנות בטבע לאמנים שבדרך כלל אינם עוסקים בנושא באופן ישיר ואינם מוכרים בשדה האמנות האקולוגית או הסביבתית. התערוכה אינה מבקשת להציג אמנות אקולוגית או אמנות שמקיימת עקרונות של קיימות וסביבה (כמו מחזור, חומרים מתכלים וכד'), אלא אמנים שמתייחסים לנושאים הללו באופנים מגוונים ובינתחומיים".

"עץ המשאלות" של יוקו אונו, "פרות בלונדיניות" של בני אפרת, "בית התה" של ז'אן לוק וילמוט, סאונד ועצי זית של רן סלוין ועוד

 

חלקם של האמנים יציג לראשונה מחוץ למסגרת מוזיאלית/גלריסטית, וחלקם של האמנים יצר בעבר  עבודות בחוץ וממשיך  כאן לפעול עם עבודות מפתיעות ומרתקות, הכוללות פעולות, עבודות סאונד ומיצג.

תומכים נוספים בתערוכה: משרד החוץ, שגרירות צרפת בישראל,שגרירות איטליה בישראל, עונת פולין בישראל ומכון אדם מיצ'קביץ.

 

 

האירוע יתקיים במרחב חוויתי עם שלל תכנים ופעילויות למשפחה ולילדים: מתחמי תוכן סביב קיימות ושמירה על הסביבה, טיולי אופניים,תערוכות, סרטונים,הפעלות, סדנאות יצירה, טיולים הצגות תיאטרון לילדים, פעילות יצירה, משחקים והפעלות, סרטים קצרים בנושאים ירוקים, מתחם פיקניק ואוכל כשר לפסח, מפגשים מעניינים עם אנשי סביבה, טיולים מודרכים בטבע פעילויות נוספות בכל מרחב חוף הכרמל ועוד.

 


תאריך 14/03/2009 - 12/04/2009
מיקום במטע הזיתים למרגלות כפר האמנים עין הוד
חוה"מ פסח 12-14 באפריל 2009, 10:00-17:00
כניסה: 20 ש"ח מגיל 3 ומעלה

לבאים ברכבת, דרך תחנת עתלית, הכניסה לאירוע ללא תש
מארגן האירוע הפסטיבל הירוק לאמנות וסביבה שיתקיים בעין הוד
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק