search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"שדים"- אליה זימנד בבית האמנים

בתערוכתה החדשה 'שדים', אשר תיפתח בבית האמנים, ע"ש זריצקי, בתל אביב, ביום ה' 5.12.13, בשעה 19:30, מציגה אליה זימנד קבוצת ציורי אקריליק על בד, מן השנה האחרונה. התערוכה תוצג עד ה-28.12.2013.

אליה זימנד מציגה בתערוכתה החדשה "שדים" סדרת ציורי אקריליק על בד, מה השנה האחרונה.

הסדרה מקיימת דיאלוג עם תרבויות מן העבר הרחוק, בהשראת ההבעה הישירה והלא מודעת שרווחת בתרבות ובאמנות האפריקאית.

באמצעות היצירות זימנד מחפשת את האמת הפנימית שלה. אמת שמורכבת מחיים סוערים במרחב המטאפיזי והפיזי, מזכרונות ילדות ילדות באפריקה, חוויות חובקות עולם ושינויי סטאטוס קיצוניים.

אליה זימנד מצאה דמיון רב בין תחום היודאיקה וטקסטים מתוך הקבלה לבין האמנות האפריקאית בנושאי פריון, לידה ומוות. לדעתה, השילוב בין השניים הוא חיבור מרתק ומסקרן בין מקורות היצירה ובין העולמות שלה- האמנות האפריקאית שאליה נחשפה בילדותה והכתבים העתיקים.

יכולתה הנדירה של אליה לגשר בין עולמות תרבותיים שונים זה מזה, בין עולם היהדות המכיל כתבי יד וחוכמה עתיקת יומין, לבין התרבות האפריקאית, של עולם פגאני, צורני, עשיר מבע וצבעוני, הוא שעומד ביסוד תערוכתה החדשה של אליה, 'שדים'. בתערוכה זו מציגה אליה לראשונה סדרת ציורים אחודה ומגובשת, העוסקים בעולמה האישי. ציורים אלו מחברים בדרך ייחודית בין תרבות יהודית-קבלית, לבין תרבות אפריקאית. ציורים בעלי מחנה משותף רחב.

 


אליה זימנד מגדירה עצמה כאוטודידאקטית , אשר לימדה עצמה את התחומים המעניינים אותה: יהדות, ארכיאולוגיה ואמנות. תנ"ך למדה אצל מספר רבנים מפורסמים, בירושלים, את תורת החסידות למדה בבית חנה של חב"ד בניו יורק וגם אצל רבנים ידועים בקנדה. היא לא התמידה ללמוד במסגרות קונבנציונאליות. אומרת אליה: " מעולם לא הייתה לי הסבלנות הדרושה לסיים בית- ספר כלשהו". תמיד ערקה באמצע. החל ממגמת הצילום באורט חיפה, דרך קאמרה אובסקורה וקורס לרישום בתל אביב ועד ביה"ס הגבוה לאמנויות החזותיות בניו- יורק".

עמנואל בר קדמא כתב על עבודתה של זימנד- אליה סרבנית הגדרה, הן בעיני המתבונן והן במודעותה העצמית, מודעת היטב לכל חומר וטכניקה, דימוי, או נימוק, שהאמנות מעמידה לרשותה. "אליה היא אזרחית בעולמות רבים ושונים זה מזה בקיצוניות. מצד אחד, יש לה ספריית ענק בנושאי אמנות, אבל הכוננית השנייה עמוסה בכתבי קודש יהודיים, חלקם ספרים עתיקים ונדירים. על הקירות תלויים קמעות מכל הסוגים, שרכשה מידי צדיקים ומקובלים. היא מדברת וקוראת ארמית".

 

 

בית האמנים ע"ש זריצקי, טל': 03-5246685,

 

שעות הביקור:   ימים ב'-ה': 10:00-13:00, 17:00-19:00, יום ו': 10:00-13:00, שבת 11:00-14:00


תאריך 5/12/2013 - 28/12/2013
מיקום בית האמנים ע"ש זריצקי, רח' אלחריזי 9, תל אביב
מארגן האירוע אוצר: אריה ברקוביץ
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק