search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
אמרי מעצב ספרים
אמרי זרטל מעצב ספרים (הגדל)

עבודותיו של אמרי זרטל הן יצירות אמנות קטנות ממדים, אך בשונה מהיצירה המוצגת בגלריה או במוזיאון, על פי רב חד פעמית ומוגנת על ידי קודים מקובלים של שמירת מרחק מהיצירה ושומר במדים המקפיד על הכללים, יצירתו של אמרי, מודפסת באלפי עותקים דווקא קוראת לנו לאחוז בה.

יצירתו של אמרי בצורתה המקורית אינה זוכה לשטח תצוגה אישי, לא לגוף תאורה המאיר אותה על מנת שתיראה במיטבה ולא בפתיחת תערוכה חגיגית עם קהל אוהד ומברך.

יצירותיו של אמרי מלוות את חיינו אחוזות בידנו, בנסיעה, בבית, על הספה, במיטה, במקומות אינטימיים, תמיד קרוב ללב.

ועוד, בשונה מהאמנות כפי שאנחנו מבינים אותה היום, אמרי לא בא לספר סיפור אישי משלו, אמרי קשוב לסיפורו, לרוחו ולמסריו של אדם אחר.

אמרי מעצב ספרים.

בתהליך היצירה אמרי צריך להיות מודע לעומס התצוגה בחנות הספרים, לצורך להיות שונה ומובחן, למשוך את עינינו לספר שלו, ליתר דיוק לספר שעיצב, לגרום לנו להבין בהרף עין שכדאי להושיט יד, לפתוח, לדפדף ולהמשיך לקופה, לקנות ולקחת הביתה.

בתוך כל השיקולים האלו העיצוב צריך לייצג נאמנה את התוכן, הרוח והסופר אשר כתיבתו תמשיך ללוות אותנו בכל תקופת הקריאה.

ספרי ילדים, רומנים, בלשים, ספרי ידע ומחקר, לכל אחד מהסוגות הספרותיים כמו גם לכל כותב שפה וקצב משלו.

אמרי לוקח על עצמו לתת צורה, צבע ודימוי ליצירה המילולית.

לתת נִראות לתוכן.

אמרי עובד בדומה ליוצרי אמנות לאורך ההיסטוריה שליוו ושירתו טקסט או אינטרס חיצוני, אם זה היה המחשת סיפורי התנ"ך, הברית החדשה והמיתולוגיה או האדרתם והנצחתם של בתי אצולה ומלוכה.

היום כאז, אמרי כאמן, מלווה טקסטים ומתווך בינם לבין הצופה על ידי יצירה או בחירת דימוי מרכזי מתאים, יצירת מרכיבי הנִראות הנוספים של הספר ותזמורם לכדי קומפוזיציה שלמה בסגנון וב'כתב היד' הייחודי שלו, ובכך, בצניעות, מביא לידי ביטוי גם את עצמו.

בביקורי בסדנתו של אמרי בבית ההוצאה לאור התרשמתי עמוקות ממצעד הסופרים שבאו להודות לו ופניהם קורנות, על הקשב, הרגישות והדיוק של ספר בעיצובו המייצג נאמנה, מכבד ומכיל את יצירתם.

התערוכה נעה על שני צירים, היא מציגה את יצירתו של אמרי בקנה מידה חדש במרכז הבמה, ובמקביל עוקבת וחושפת את אחורי הקלעים של עבודתו, את הלבטים והבדיקות, את מערכת קבלת ההחלטות עם שותפיו בהוצאה לאור, ועד המוצר או היצירה המוגמרת: הספר על מדף הספרים, או בידינו בעת הקריאה, כאמור, קרוב ללב.

לי רמון - מאי 2010

 

למאמרו של אמרי זרטל - הכל משפיע עלי

למאמרו של פרופ' יגאל שוורץ לתערוכתו של אמרי זרטל - הקוסם

על התערוכה - אמרי מעצב ספרים  

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק